Українські COVID-сертифікати: чому виникали збої при завантаженні у “Дії” та як правильно згенерувати документ

Автор
Ірина МаркевичІрина Маркевич
Дата публікації
Перегляди
2119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські COVID-сертифікати: чому виникали збої при завантаженні у “Дії” та як  правильно згенерувати документ

Скріншот

Під час бета-тестування через дрібні помилки система не могла генерувати сертифікати для половини користувачів “Дії”.

Українські “ковідні сертифікати”, які відтепер визнано в Євросоюзі і дають можливість подорожувати, стали доступними для завантаження у мобільному застосунку “Дія”. Паралельно з міжнародним сертифікатом з'явився також документ, призначений для використання всередині країни.

Про те, чому виникали збої при генеруванні цих сертифікатів та як це правильно зробити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уже три мільйони українців отримали дві дози вакцини від коронавірусу, і вони відсьогодні можуть отримати ковідний сертифікат в застосунку “Дія”.

Перше, що треба зробити - це оновити програму в Епел-стор для айфону чи Плей-маркеті для андроїда. У застосунку “Дія” в розділі послуги з'явився новий рядок - “Ковід-сертифікати”.

Щоб завантажити документ, треба зіставити біометрію вашого обличчя з біометрією, яка є в реєстрі. Це відбувається завдяки камері смартфону і займає десь пів хвилини часу. Після перевірки обличчя у “Дії” з'являється новий документ.

У міністерстві цифрової трансформації запевняють, що не варто нервувати, якщо раптом у телефоні в розділі послуги не з'явився відповідний рядок про “ковід-сертифікати”. Мовляв, застосунку потрібен деякий час на оновлення — через кілька годин або наступного дня все повинно працювати.

В міністерстві кажуть, що під час бета-тестування через дрібні помилки система не могла генерувати сертифікати для половини користувачів. Однак тепер усунуто чимало проблем.

Якщо ж сертифікат в “Дії” у двічі вакцинованої особи не з'являється , доведеться звертатися до сімейного лікаря.

“Проблема може бути, якщо лікар не вніс другу дозу вакцини, тобто немає інформації, що людина вакцинована. Це питання зможе вирішити сімейний лікар”, - зауважив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Міністр переконує, що 90% українці , які щепилися двічі, без проблем зможуть завантажити ковід-сертифікати. Системні помилки - оперативно усуватимуть.

У застосунку в “Дії” повинно з’явитися два сертифікати - один з них, внутрішній - має фото. Другий сертифікат - міжнародного зразка - не містить фотографії, однак в ньому є більше медичної інформації про щеплення та кюар-код. Саме він потрібен для того, аби на кордоні мали змогу перевірити інформацію про щеплення.

До речі, Україна першою з країн за межами ЄС отримала статус еквівалентності сертифікату.

Новини України: в "Дії" буде два Covid-сертифікати – чим відрізняються і як ними користуватися

Новини України: в "Дії" буде два Covid-сертифікати – чим відрізняються і як ними користуватися

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація