Український журналіст отримав три дози вакцини від COVID: у МОЗ заявили про порушення

Український журналіст отримав три дози вакцини від COVID: у МОЗ заявили про порушення

Фото: УНІАН

Наразі українців щеплюють двома дозами вакцин від COVID-19.

Український журналіст Артем Овдієнко отримав три дози щеплення від коронавірусу: перші дві AstraZeneca виробленою в Індії та Південній Кореї, третю - американським Pfizer.

Журналіст в "Сніданку з 1+1" розповів, що вперше вакцинувався в березні, потім було три місяці перерви перед другою, а третю дозу отримав два дні тому. 

"Мав можливість це зробити. Було цікаво перевірити, чи дозволять лікарі мені це зробити, як відреагує організм. Після тримісячної переви після першої вакцини мав сумніви, що після другої щеплення діятиме так, як потрібно. Найважче було після першої - мав хворобливий стан. Після другої - нічого не турбувало, а після третьої трохи боліла рука", - розповів він. 

Своєю чергою міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі наголосив, що наразі в Україні немає можливості робити третє щеплення від COVID-19. "Цей конкретний випадок треба розглядати - це порушення алгоритмів МОЗ. Всі вакцини, які використовують в Україні, мають дозвіл ВООЗ. Усі вони мають інструкції, а там прописано, що необхідно два щеплення для повного захисту", - наголосив він. 

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Ляшко наголосив, шо наразі у світі досліджують, як найкраще захистити людей, наскільки вистачить імунітету і чи потрібна третя доза препарату. Наразі дві дози - це стандарт щеплення проти COVID-19 переважною кількістю вакцин. Утім, для щеплення препаратом від Johnson & Johnson потрібна лише одна доза.

Як повідомлялося, дозволити колоти третю дозу вакцини - з таким проханням до американського та європейського регуляторів вже найближчим часом звернеться компанія Pfizer-BioNTech. Виробники дійшли висновку, що третє щеплення може знадобитися за півроку-рік після повної вакцинації для підтримки високого рівня захисту. У компанії проаналізували дані пацієнтів із США і дійшли висновку - за шість місяців ефективність вакцини падає до майже 80%.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація