"Ураження верхніх дихальних шляхів та сильний біль у горлі": Світлана Гук назвала основні симптоми "Омікрону"

"Ураження верхніх дихальних шляхів та сильний біль у горлі": Світлана Гук назвала основні симптоми "Омікрону"

Фото: www.pexels.com/pixabay

Варто звертатися до лікаря щойно занедужали, коли є сенс призначити противірусну терапію і пройти захворювання у легкій формі.

Основними симптомами "Омікрону" є ураження верхніх дихальних шляхів, нежить, сильний біль у горлі.

Про це у бліц-інтерв'ю ТСН.ua розповіла лікарка-пульмонологиня, керівниця Центру респіраторної медицини та алергології КЛ "Феофанія" Світлана Гук.

"Що мені кидається у вічі - ураження верхніх дихальних шляхів, нежить, сильний біль в горлі. Поки не бачила шлунково-кишкових розладів (у разі зараження "Омікроном" - ред.). Але, в цілому, симптоми можуть складати різну клінічну мозаїку", - зазначила вона.

Лікарка додала, що, перебуваючи в осередку пандемії, будь-які прояви гострого респіраторного захворювання мають розглядатись, як симптоми пандемічної хвороби. "Якщо не доведено обстеженням протилежне", - уточнила Гук.

Лікарка радить звертатися до лікаря щойно занедужали, коли є сенс призначити противірусну терапію і пройти захворювання в легкій формі.

"Не затягуйте до моменту можливих ускладнень", - наголошує вона.

Нагадаємо, головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів, що коронавірусом все частіше хворіють діти. Так, наймолодшому пацієнту Львівської обласної інфекційної лікарні усього шість років. 

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація