Від 1 травня українці мають п'ять місяців для того, аби переоформити субсидії на наступний рік.
Кабінет міністрів суттєво посилив вимоги до тих українців, які отримують субсидії. Пов'язано це, зокрема, і з тим, що багато українців кілька років не оновлювали інформацію про себе.
Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі "Сніданку з 1+1".
До 2020 року, завжди існувала категорія населення, яка систематично оновлювала необхідні для отримання субсидії документи. Зокрема, орендарі помешкання; внутрішньопереміщенні особи; люди, з якими зареєстровані діти, але проживають вони не разом.
"Торік уряд ухвалив рішення перепризначати допомогу автоматично. Але основна маса оформлених субсидій - це 2015-2016 роки. Є люди, які від цього часу взагалі не подавали документи і не оновлювати інформацію про себе. Вони могли не поінформувати про зміни, які у них сталися", - наголосив він.
Виплати не призначають, якщо:
- площа квартири перевищує 130 кв.м. а будинку - 230 кв.м;
- одноразова вартість покупки на суму понад 50 тис. грн;
- доходи від депозитів і девідентів у понад 50 тис. грн;
- наявність автомобіля не старшого 15 років;
- заборгованість з аліментів чи оплати комунальних послуг за понад три місці.
Тепер всім призначатимуть лише у готівковій формі. Від 1 травня українці мають п'ять місяців для того, аби переоформити субсидії на наступний рік. Для цього треба подати заяву і декларацію в онлайн-режимі або поштою. "Якщо розмір виплат в опалювальний сезон становить 1700-1800 гривень, то в неопалювальний період середній розмір - 200 гривень. Це не настільки критично для оплати комунальних послуг", - наголосив Музиченко.
Як повідомлялося, чоловіки отримують більшу пенсію, ніж жінки. На сьогодні середня пенсія українок становить 3 тисячі 31 гривню, що на 30% менше, ніж отримують чоловіки. У них - 4 242 гривні. Зараз в Україні понад 11 мільйонів пенсіонерів. З них лише п’ята частина отримують виплати у розмірі 3-4 тисячі гривень. 38% українських пенсіонерів - щомісяця мають по 2-3 тисячі гривень. Тоді як пенсії у понад 10 тисяч гривень — тільки у 3% населення.