Уряд суттєво посилив вимоги до отримувачів субсидій: хто і чому залишиться без допомоги

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
9277
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уряд суттєво посилив вимоги до отримувачів субсидій: хто і чому залишиться без допомоги

Фото: УНІАН

Від 1 травня українці мають п'ять місяців для того, аби переоформити субсидії на наступний рік.

Кабінет міністрів суттєво посилив вимоги до тих українців, які отримують субсидії. Пов'язано це, зокрема, і з тим, що багато українців кілька років не оновлювали інформацію про себе. 

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі "Сніданку з 1+1".

До 2020 року, завжди існувала категорія населення, яка систематично оновлювала необхідні для отримання субсидії документи. Зокрема, орендарі помешкання; внутрішньопереміщенні особи; люди, з якими зареєстровані діти, але проживають вони не разом.  

 "Торік уряд ухвалив рішення перепризначати допомогу автоматично. Але основна маса оформлених субсидій - це 2015-2016 роки. Є люди, які від цього часу взагалі не подавали документи і не оновлювати інформацію про себе. Вони могли не поінформувати про зміни, які у них сталися", - наголосив він. 

Виплати не призначають, якщо: 

  • площа квартири перевищує 130 кв.м. а будинку - 230 кв.м;
  • одноразова вартість покупки на суму понад 50 тис. грн;
  • доходи від депозитів і девідентів у понад 50 тис. грн;
  • наявність автомобіля не старшого 15 років;
  • заборгованість з аліментів чи оплати комунальних послуг за понад три місці.

Тепер всім призначатимуть лише у готівковій формі. Від 1 травня українці мають п'ять місяців для того, аби переоформити субсидії на наступний рік. Для цього треба подати заяву і декларацію в онлайн-режимі або поштою. "Якщо розмір виплат в опалювальний сезон становить 1700-1800 гривень, то в неопалювальний період середній розмір - 200 гривень. Це не настільки критично для оплати комунальних послуг", - наголосив Музиченко. 

Субсидії по-новому: як тепер оформити компенсацію

Субсидії по-новому: як тепер оформити компенсацію

Як повідомлялося, чоловіки отримують більшу пенсію, ніж жінки. На сьогодні середня пенсія українок становить 3 тисячі 31 гривню, що на 30% менше, ніж отримують чоловіки. У них - 4 242 гривні. Зараз в Україні понад 11 мільйонів пенсіонерів. З них лише п’ята частина отримують виплати у розмірі 3-4 тисячі гривень. 38% українських пенсіонерів - щомісяця мають по 2-3 тисячі гривень. Тоді як пенсії у понад 10 тисяч гривень — тільки у 3% населення. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9277
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація