Усього 150 хвилин на тиждень можуть врятувати життя: Ляшко розповів, як заняття спортом впливають на перебіг коронавірусу

Усього 150 хвилин на тиждень можуть врятувати життя: Ляшко розповів, як заняття спортом впливають на перебіг коронавірусу

Ілюстрація / pixabay.com

Ляшко уточнив, що спорт допоможе запобігти тяжким наслідкам після коронавірусу.

Карантин в Україні триватиме щонайменше до кінця червня. Життя в обмеженнях змусило українців проводити більшість часу вдома, без фізичної активності, яка є вкрай важливою в умовах пандемії.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 14 травня.

Ляшко констатував, що за рік обмежень майже кожного українця торкнулася пандемічна втома, багато відчувають стрес, впадають у стан апатії, у декого з'являється депресія. Крім того, люди, які перехворіли COVID-19, потребують відновлення. Одним із складників є саме фізична активність.

"Нинішня пандемія стала нам нагадуванням про чинні неінфекційні хвороби і показала їхній вплив на перебіг інфекційних захворювань, зокрема, коронавірусу. Нещодавня публікація британського наукового журналу говорить такий доведений факт, що фізичні вправи знижують ризик тяжкого перебігу COVID-19. Усього 150 хвилин на тиждень фізкультури з високою ймовірністю допоможуть уникнути несприятливих наслідків після коронавірусу", - зазначив Ляшко.

Заступник міністра охорони здоров'я наголосив на важливості фізичних вправ і після захворювання. Це стосується як дорослого населення, так і молоде покоління. Зі слів Ляшка, найменше людей займаються спортом у віці понад 60 років, але саме ці категорії громадян перебувають у групі ризику.

"І саме ця вікова група, старша 60 років, ми бачимо найбільшу кількість летальних випадків внаслідок коронавірусу в Україні", - констатував він.

У зв'язку з цим Ляшко закликав громадян займатися спортом, це можуть бути як заняття у залі, які вже дозволені з дотриманням карантину, так і на вулиці. Також Ляшко запропонував українцям перейти з особистого чи громадського транспорту на велосипедні і піші прогулянки.

Нагадаємо, кандидат медичних наук, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоров'я МОЗ України Олег Швець розповів, що під час коронавірусної хвороби головне повноцінно харчуватися тричі на день корисною їжею. Якщо голодувати під час хвороби і після неї, то імунній системі, як і всьому організму, не вистачить ресурсів для відновлення.

Фітнес-тренерка розповіла, коли найкраще тренуватись та показала вправи на всі групи м`язів

Фітнес-тренерка розповіла, коли найкраще тренуватись та показала вправи на всі групи м`язів