Утримання корів стало невигідним в Україні: у Мінагрополітики анонсували грошову підтримку фермерам

Утримання корів стало невигідним в Україні: у Мінагрополітики анонсували грошову підтримку фермерам

Фото: Pexels

Малим сімейним фермам Мінагрополітики обіцяє виплатити до 10-12 тисяч грн на корову за рік.

В Україні на наступний рік збільшиться державна підтримка для аграріїв усієї країни. Йдеться про малі та середні фермерства, які займаються переважно тваринництвом

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Перше - ми виправили помилку ліквідації Міністерства агрополітики. Міністерство займалося і економікою і сільським господарством. Ми відновили Мінагрополітики, яке займається виключно аграріями. Ми створили нові державні програми підтримки малих та середніх фермерів. І на наступний рік державна підтримка збільшиться для аграріїв усієї країни. Йдеться про малі та середні фермерства, які займаються переважно тваринництвом. Помилки потрібно виправляти", - сказав Роман Лещенко.

За його словами, у зв’язку з тим, що ціни на зернову продукцію дуже сильно подорожчали і витрати годівлі складають понад 80%, утримувати корів стало дуже невигідно. Крім того, він каже, що "невизначена державна підтримка у зв’язку з цими трансформаціями призвели до того, що аграрії і малі ферми не отримали, що їм обіцяли".

"І ризики такі - що почали оптимізовувати поголів’я. На цей рік є державна програма і рекордний врожай - збалансувати ціну. Ми плануємо тільки на малі сімейні ферми додатково виділити близько мільярда гривень - це близько 10-12 тисяч грн на корову за рік", - додав Лещенко.

Як повідомлялося, в Україні планують вперше провести сільськогосподарський перепис.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

Повʼязані теми:

Наступна публікація