"Уже не б'ють, а стріляють": засновник NEXTA Степан Путило про затримання Протасевича і режим в країні

Дата публікації
Перегляди
725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Уже не б'ють, а стріляють": засновник NEXTA Степан Путило про затримання Протасевича і режим в країні

Фото: телеграм-канал NEXTA Live

Масові акції всередині країни дуже небезпечні.

Білоруський режим оприлюднив відеозапис, на якому заарештований опозиціонер та журналіст Роман Протасевич заявляє, що співпрацює зі слідством. Рідні цьому не вірять і кажуть про побиття. Натомість опозиціонери заявляють, що масові протести в країні поки неможливі. 

У сюжеті ТСН.14:00 розповіли про наслідки безпрецедентного захоплення літака, що прямував з Афін до Вільнюса в небі над Білоруссю.

Після чуток про інфаркт Романа Протасевича білоруські силовики оприлюднили відео, на якому журналіст зізнається та стверджує: усе з ним гаразд. Його батько, колишній військовий, якому довелося тікати до Польщі, у це не вірить.

Негайно звільнити політв'язня закликають Лукашенка Євросоюз та Сполучені Штати. Хоча затримана разом з Романом Протасевичем дівчина, студентка Вільнюського університету, - громадянка Росії, Кремль називає реакцію Заходу істерикою.

Білоруський режим за добу після примусової посадки літака оприлюднив вміст листа, отримавши який силовики начебто і зв'язалися з пілотами Ryanair: "Ми, солдати ХАМАС, вимагаємо, щоб Ізраїль припинив вогонь". Сама терористична організація це спростовує. Натомість соцмережі повні дошкульних жартів. Наприклад, на одному з фото палестинські бойовики шукають Білорусь на карті світу, на другому - в одного з бійців терористичного угрупування ХАМАС обличчя Лукашенка, а на іншому - палестинці розмовляють російською з виразним білоруським акцентом.

Новини світу: які наслідки очікують на Білорусь через затримання опозиційного журналіста

Новини світу: які наслідки очікують на Білорусь через затримання опозиційного журналіста

В інтерв'ю ТСН колишній колега Протасевича, засновник одного з головних опозиційних ресурсів - каналу NEXTA  Степан Путило, якому зараз доводиться жити у Польщі, просить світ якомога швидше запроваджувати проти Лукашенка санкції і каже, що очікувати масових акцій протесту всередині Білорусі не варто. Адже це занадто небезпечно. "Зараз можна говорити тільки про акції діаспор. Люди всередині країни дуже налякані. Садять за біло-червоні жалюзі, за коробки від телевізора біло-червоні. Уже не б'ють, а стріляють", - каже він. 

Своєю чергою, пропагандисти обступили посла Латвії під час його останнього візити до Міністерства закордонних справ Білорусі. Після цього дипломат, а також все посольство зібрали речі та залишили країну. Так самов чинили і білоруські дипломати в Латвії. Фактичний розрив дипломатичних відносин стався через той самий біло-червоний прапор, який страшенно дратує режим Лукашенка, а також став символом опозиційного руху. Мер Риги замінив на нього досі офіційний білоруський прапор на чемпіонаті світу з хокею.

Слідом за Литвою та Великою Британією Україна від завтра, 26 травня, припиняє авіасполучення з Білоруссю. "Це на практиці означає, що не можна буде літати білоруським літаком або здійснювати українським авіакомпаніям транзит через повітряний простір Білорусі. Чому ухвалене це рішення? Воно на перший погляд є політичним. Але воно безпекове, бо дії Білорусі непередбачувані. Ми не можемо заздалегідь оцінити всі ризики перебування в авіаційному просторі Білорусі", - каже міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

У відповідь Білорусь надсилає Україні ноту протесту, в якій рішення про припинення авіасполучення назване абсурдним економічним тиском. Післязавтра на спеціальне засідання збереться рада Міжнародної організації цивільної авіації, аби обговорити заходи в зв'язку з безпрецедентним захопленням літака під прикриттям вигаданого теракту, що порушує усі міжнародні конвенції.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Дата публікації
Перегляди
725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація