В Індії закінчилась вакцина від коронавірусу, а кількість інфікувань зростає щоденно на 200 тисяч

В Індії закінчилась вакцина від коронавірусу, а кількість інфікувань зростає щоденно на 200 тисяч

Фото: Associated Press

Стрімке поширення через так званий штамм подвійної мутації.

В Індії, яка виробляє понад 60 відсотків усіх світових вакцин від коронавірусу, закінчуються вакцини для домашнього вжитку. За попередніми, ще торік укладеними домовленостями, вона мала надати понад 200 мільйонів доз 92 країнам світу. Але відтоді становище в країні радикально змінилося. Напередодні повідомили про 274 тисячі нових випадків зараження і 1619 смертей.  Іноземні поставки відтак - затримують, аби перерозподілити вакцину вдома.

Про це йдеться в ТСН.16.45

Жителі Нью-Делі тікають зі столиці. Там на тиждень запровадили жорсткий локдаун. Лікарні переповнені хворими, бракує кисню і ліків. Щодня в країні фіксують по 200 тисяч нових випадків - уже шість днів поспіль. За кількістю інфікованих Індію випереджають лише Сполучені Штати. А на вході до багатьох центрів щеплення зустрічають таблички: вакцини більше немає. «У нас було 350-400 доз «Ковішилду», які ми вже використали. «Коваксину» у нас близько двох тисяч доз, але вони призначені лише для другої фази», - каже лікар місцевого шпиталю.

Схожа халепа по всій країні, під лікарнею в Гуджараті повітря просякле від сліз родичів. Офіційно в Індії загинуло від коронавірусу 180 530 людей, однак експерти вважають: ця цифра далека від реальності.

В надзвичайно швидкому поширенні вірусу Індією зараз винуватять так званий штамм подвійної мутації. Крім цієї країни його також помітили в Штатах, Великій Британії, Німеччині, Австралії та Сингапурі. Цей новий штамм помітили в Індії наприкінці минулого року, цього понеділка його обговорювали у ВООЗі. Досі індійська влада, визнаючи поширення штамму подвійної мутації - заявляла, що він не несе великої загрози. Однак, хоча в січні його майже не знаходили у хворих, зараз саме ним заражаються більше половини тих, кого діагностують в країні.

Новини світу: в Індії закінчуються вакцини від COVID-19 для домашнього вжитку

Новини світу: в Індії закінчуються вакцини від COVID-19 для домашнього вжитку

Повʼязані теми:

Наступна публікація