В Іспанії шукають відправника вже 6 листів із вибухівкою, які пов'язані з військовою допомогою Україні

Дата публікації
Перегляди
2106
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Іспанії шукають відправника вже 6 листів із вибухівкою, які пов'язані з військовою допомогою Україні

Україна посилює заходи безпеки в дипломатичних установах після вибуху в нашому посольстві в Мадриді.

Іспанська поліція продовжує розслідувати випадки так званого "поштового тероризму", адже окрім нашої амбасади, посилки з вибухівкою отримали канцелярія прем'єра Іспанії, авіабаза, яка постачає нашій країні розвіддані, та кілька годин тому посольство США. Це вже шоста така посилка, всі попередні мали ознаки того, що їх міг відправити той самий адресант, йдеться в ТСН.

“Матеріал саморобний, у всіх 5-ти згортках матеріал однаковий. Є ознаки того, що ці пакунки походять з території Іспанії, але я кажу про це з обережністю”, - каже заступник міністра МВС Іспанії Рафаель Перес. 

Почалося все з посилки до українського посольства в Мадриді. Підозрілий пакунок нібито з документами на ім'я посла, але без зворотної адреси, передали коменданту посольства, який відповідає за охорону. Вже він обережно відкрив його подалі від людей і встигнув відкинути, коли пристрій вибухнув. Комендант отримав легкі травми, його забрали до шпиталю, а у вітчизняному МЗС заявили, що посилюють заходи безпеки. “Я наказав усім іноземним дипломатичним установам України негайно посилити заходи безпеки. Ми захищатимемо кожного українця не лише в Україні, а й за кордоном усіма доступними засобами. Коли буде встановлено, хто вчинив цей теракт, ми зробимо все, щоб ця людина чи ці люди зазнали максимального покарання”, - заявив Дмитро Кулеба.

Іспанська поліція розслідує злочин як теракт. Вже невдовзі правоохоронцям додається роботи - пакет із вибуховим пристроєм отримує іспанська компанія-виробник зброї, зокрема протитанкових гранатометів, які постачають до України. Посилки з вибухівкою прямують і до офісу іспанського прем'єра, і до Міністерства оборони країни. А ще на військово-повітряну базу, з якої відправляють літаки з допомогою для нашої держави. Не всі пакунки знешкоджують. 

“В цьому випадку спеціалісти зі знешкодження вибухових речовин не підірвали згорток, а почали його нейтралізацію, що могло би полегшити аналіз оболонки, займистого матеріалу та використаного механізму детонації. Це може полегшити встановити автора розсилки", - додав Перес.

Джерело агентства “Ройтерз” каже, поштовій службі Іспанії запропонували проводити попередню перевірку таких конвертів.

Хто саме стоїть за поштовим тероризмом - слідчі ще з'ясовують. Хоча український посол, на ім'я якого і надійшла одна з посилок, каже, методи країни-агресорки добре відомі. Мадрид і справді надав чимало допомоги для боротьби з російською агресією. В листопаді в Іспанії запрацював центр підготовки українських військових, а лише напередодні іспанський уряд оголосив, що надасть Україні засоби ППО, зокрема, зенітно-ракетні комплекси "Хок".

Читайте також:

Обличчя немає, впізнали по курточці: рашисти вбили під час обстрілу Сумщини дитину з багатодітної сім’ї

Поблизу Бахмута військові наступають на ворога, щоб втримати позиції

У Києві люди перекрили рух трамваїв: у їхньому будинку немає світла, опалення та газу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2106
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація