В Києві з оперними співами відсвяткували утворення Італійської держави

Дата публікації
Перегляди
239
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Києві з оперними співами відсвяткували утворення Італійської держави

У червні у Національній опері з’явиться нова, спільна з італійцями, постановка - балет "Данте".

У Національній опері відсвяткували 160 років утворення Італійської держави. Це спільний проєкт міністерства культури та закордонних справ, посольства Італії та Національної опери України. Українських музиканти виконали найвідоміші італійські оперні арії. А ще - артисти вшанували пам'ять видатних композиторів Італії та України, які відійшли у вічність минулого року.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

«Я дуже радий відзначати річницю утворення нашої держави, особливо тут, у вашій опері, в одній з найпрекрасніших будівель не лише Києва, а й усієї Європи. 20 років тому я був консулом, у нас тоді був візовий режим, тепер цього на щастя немає і все стало простіше», - зазначив посол Італії П’єр Франческо Дзадзо.

Урочистий вечір розпочинають виконанням державних гімнів. По тому один зі одним лунають шедеври італійської опери. Перші "браво" зриває Валентин Дитюк із арією з опери "Тоска" Джакомо Пуччіні.

Автор проєкту «Гала Італія» - відомий італійський режисер Нікола Баллоні. Він уже багато років працює в Україні і каже, програму вечора складав так, щоб найкраще продемонструвати італійську класику в українському виконанні. «Сьогодні у нас дуже важливе свято для нашої держави - річниця об'єднання. І знаєте, збіг це чи ні, але саме сьогодні знаменита опера «Ла Скала» в Мілані відкривається після карантину», - зазначає режисер.

Друге відділення - присвячують нашим сучасникам, яких світ утратив минулого року. Це автор численних хітів до кінофільмів, володар Оскара - Енніо Морріконе та український класик Мирослав Скорик.

У червні у Національній опері з’явиться нова, спільна з італійцями, постановка - балет "Данте". А любителів італійської кінокласики очікує сюрприз під час фестивалю "Молодість" вже наприкінці травня. «Україну та Італію зв’язують багато спільних культурних акцій і в минулому і цього року заплановано, наприклад, сьогодні концерт, а під час фестивалю «Молодість» буде виставка Фелліні. Тобто ця співпраця триває і радий, що її можна побачити і послухати», - заявляє міністр культури Олександр Ткаченко.   

А вже цієї суботи Національна опера долучиться до відзначення традиційних днів Європи в Україні - концертом за участі українських, італійських та португальських музикантів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
239
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація