В МЗС шукають безпечні шляхи евакуації українців із Сектору Гази

В МЗС шукають безпечні шляхи евакуації українців із Сектору Гази

УНІАН

Можливо наших співгромадян будуть вивозити через Єгипет.

Врятуватися від війни – 120 громадян України просять евакуювати їх з Сектору Гази. В основному це жінки та діти. Сьогодні до ТСН звернулась одна з цих українських родин, сподіваючись, що суспільний розголос пришвидшить їхнє повернення на батьківщину. В українському МЗС кажуть - роблять все можливе і зараз шукають безпечні шляхи евакуації українців з зони бойових дій.

Про це 18 травня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Лікар з Сектору Гази Абдельхай Абунада відзняв ексклюзивні кадри, як ізраїльська ракета влучила сьогодні в будівлю, що поруч з його будинком.

"Моя дружина українка і діти, двоє хлопчиків, громадяни України. На жаль, українське посольство до сих пір не дзвонило нам, а дзвонило російське посольство. Список імен у них є, я йому сказав, що ми - українці, він почав якось сміятися і сказав, що ми брати, маємо допомогти, постараємося. Я вважаю, що це буде велика ганьба для України, що російське посольство нас вивозить", - говорить чоловік.

В українському МЗС ТСН повідомили, що не мають офіційної інформації про такі пропозиції від російських представників. Водночас, зі слів речника, в МЗС зараз розробляють шляхи евакуації для українських громадян з Гази, які звернулись по допомогу.

"Логістичні питання … можливо через Єгипет…. чекаємо поки з’явиться вікно тиші… щоб безпечно вивезти громадян", - зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Новини світу: 120 громадян України просять евакуювати їх з Сектору Гази

Новини світу: 120 громадян України просять евакуювати їх з Сектору Гази

Світова спільнота закликає Ізраїль та Палестину зупинити обстріли, попри це обмін снарядами не припиняється. За тиждень бойовики ХАМАСу випустили по Ізраїлю більше 3-х з половиною тисяч ракет. У відповідь Ізраїль бомбить військові об’єкти у Газі – знищені десятки складів боєприпасів, будинки ватажків угруповання, сьогодні рознесли 15- кілометровий тунель під Газою, яким користувались бойовики.

ХАМАС закликає своїх прихильників виходити на вулиці і не боятись ізраїльських силовиків – називають це днем гніву. В ізраїльських містах, прилеглих до Гази та на Західному березі Йордану масові заворушення. В сутичках поранені десятки людей.

На заклик радикальних угруповань в Палестині оголосили загальний страйк – працюють лише медичні заклади. Така сама картина у Східному Єрусалимі – зачинені магазини і не їздить громадський транспорт. Ізраїльський прем’єр каже – операція проти палестинських бойовиків буде продовжуватись, допоки ХАМАС атакуватиме ізраїльські міста. Головний союзник Ізраїлю - Сполучені Штати визнають право ізраїльтян на самозахист, але під час останньої телефонної розмови з Беньяміном Нетаньягу Джо Байден закликав Ізраїль до перемир’я. Сьогодні жертвами останнього ракетного обстрілу з сектору Гази стали 2 громадян Таїланду – які приїхали в Ізраїль на роботу. За тиждень загострення конфлікту вже загинули 12 ізраїльтян і більше двох сотень палестинців.