В Одесі б’ють на сполох через масові захворювання на коронавірус медиків і дітей

Дата публікації
Перегляди
1036
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Одесі б’ють на сполох через масові захворювання на коронавірус медиків і дітей

Фото: УНІАН

В лікарнях хвилюються, що скоро лікувати буде нікому

Стрімке зростання хворих на коронавірус в Одесі - півтори тисячі за добу. Але найголовніше - там масово почали хворіти медики, нема кому лікувати пацієнтів. Склалась патова ситуація, йдеться в ТСН.12.00.

У лікарнях кажуть, що нікому заступати на зміну. Фактично складалась ситуація, що ліжка ще в деяких лікарнях є, а лікувати нема кому. Лише за цю добу хворобу діагностували у 41 медика. Через гостру нестачу медичного персоналу у регіоні для роботи у «ковідних» відділеннях терміново залучають студентів-інтернів. «На сьогодні ситуація виходить повністю з-під контролю. Якщо хворіють медики, то буде кисень, але хто буде там працювати  і хто буде надавати допомогу», - каже директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталя Одарій-Захар’єва.

Через дефіцит медиків, довелось змінити стратегію медзакупівель. ШВЛи, яких вистачає, але за якими обов'язково має стежити фахівець, вже не так актуальні, як звичайні кисневі концентратори, які набагато простіші у використанні, і присутність медика не потрібна. Тож в області хочуть терміново закупити понад три сотні концентраторів.

А ще дуже насторожує, що в регіоні почали масово хворіти і діти. За добу - понад півсотні. Зокрема, вже зафіксовані чотири випадки захворювання у дитячому будинку «Перлинка», діти у тісному контакті, тож хворих може більшати. Аби впоратися з напливом хворих на Одещині вже почали розгортати лікарні другої хвилі. А це додаткові понад три тисяч місць.

Наступна публікація