В Україні автоматично стягуватимуть кошти з боржників: як працює механізм і кого він стосується

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні автоматично стягуватимуть кошти з боржників: як працює механізм і кого він стосується

Національний банк України

Йдеться про тих, хто не сплачує аліменти, штрафи або комірне.

В Україні від 6 липня запрацювала система, яка пришвидшує стягнення коштів із боржників. Йдеться про тих, хто не сплачує аліменти, штрафи або комірне. Необхіду суму блокуватимуть на рахунках автоматично, після відповідного рішення суду.

Як саме працюватиме механізм, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Нова система відрізняється більшою оперативністю. Зокрема, якщо раніше людина заборгувала гроші, а не повертала їх, то ситуацію вирішували за допомогою Державних або приватних виконавців. Для того, аби заарештувати кошти на рахунках, їх потрібно було знайти - розіслати запити до усіх 73 українських банків. Потім - усі необхідні документи відправляли поштою. За час цих процедур боржники могли встигнути зняти всі гроші зі своїх карток і не платити. Відтепер все це має відійти в минуле.

Наразі спрощується сама процедура списання: вона буде автоматизованою. Більше того, банки зобов'язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Таким чином виконавець знатиме, скільки грошей на рахунку, і зможе заарештувати тільки потрібну суму, а не все, що є.

Українські банки блокуватимуть рахунки боржників

Українські банки блокуватимуть рахунки боржників

Нововведення стосуватиметься тих, хто внесений до єдиного реєстру боржників. Туди потрапляють українці, які не сплачують періодичні платежі, такі як комуналка чи аліменти понад три місяці. "Боятися насамперед треба боржникам - боржникам за судовими рішеннями. Тепер після цих змін стягувати з них гроші будуть ще швидше", - каже адвокат Лаврентій Царук. 

Для того, аби списали кошти, як і раніше, потрібне рішення суду. Тож людина у будь якому випадку знатиме, що процес стягнення заборгованості розпочався. Для тих, хто не ухиляється від сплати боргів, юристи ризиків не бачать. Крім цього, така система давно працює в Європі і має пришвидшити процес стягнення заборгованості.

Наступна публікація