В Україні почала діяти заборона на польоти над Білоруссю: деталі

В Україні почала діяти заборона на польоти над Білоруссю: деталі

www.flyuia.com

Держприкордонслужба більше не оформлює пасажирів, які прямують із або до Білорусі.

Від опівночі середи, 26 травня, Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Відтепер українським авіакомпаніям та літакам заборонено перетинати повітряний простір цієї держави.

Держприкордонслужба більше не оформлює пасажирів, які прямують із або до Білорусі, у митних пунктах аеропортів, йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Напередодні білоруський режим оприлюднив відеозапис, на якому опозиціонер Роман Протасевич заявив, що співпрацює зі слідством і жодних проблем зі здоров'ям не має. Батько журналіста, колишній військовий, якому довелося тікати до Польщі, у сказане не вірить.

"Це не його слова, не його інтонація мови, поводиться він дуже сковано, дуже нервує. Швидше за все, у нього зламаний ніс, дещо змінена форма носа і видно великі сліди пудри. Ліва сторона вся запудрена", - стверджує чоловік.

Обрана президентка Білорусі Світлана Тихановська, яку свого часу теж змусили записати відео під диктовку, в останньому зверненні до світу назвала Протасевича заручником.

"На відео Роман каже, що з ним поводилися згідно з законами, але його очевидно били, на нього тисли, без сумніву - піддавали тортурам. Його захопили в заручники, як і 421 політв'язня, як і тисячі загратованих людей, яких політв'язнями досі не визнали", - наголошує опозиціонерка.

Затримання Протасевича: чи справді він співпрацює зі слідством і чому його батько в це не вірить

Затримання Протасевича: чи справді він співпрацює зі слідством і чому його батько в це не вірить

Хоча затримана разом з Романом Протасевичем дівчина - студентка вільнюського університету і громадянка Росії, Кремль називає реакцію Заходу - істерикою.

Білоруський режим рівно за добу після примусової посадки літака оприлюднив лист із наступним вмістом: "Ми, солдати ХАМАС, вимагаємо, щоб Ізраїль припинив вогонь". Через це повідомлення силовики начебто і зв'язалися з пілотами Ryanair.

Соцмережі тепер повні дошкульних жартів із палестинськими бойовиками, які шукають Білорусь на карті світу, чи бійцем ХАМАС із обличчям Олександра Лукашенка.

В інтерв'ю ТСН колишній колега Протасевича, засновник одного з головних опозиційних ресурсів Білорусі каналу NEXTA Степан Путило, якому зараз доводиться жити у Польщі, каже: чекати масових акцій протесту всередині Білорусі - не варто, бо це занадто небезпечно.

"Зараз можна говорити тільки про акції діаспор, люди всередині країни дуже налякані. Садять за біло-червоні жалюзі, за коробки від телевізора біло-червоні. Уже не б'ють, а стріляють", - пояснює опозиціонер.

Білоруські пропагандисти обступили посла Латвії під час його останнього візиту до Міністерства закордонних справ Білорусі. Після цього дипломат і все посольство збирають речі і залишають країну. Так само чинять і білоруські дипломати в Латвії. 

Фактичний розрив дипломатичних відносин стався через той самий біло-червоний прапор, який страшенно дратує режим Лукашенка і став символом опозиційного руху. Мер Риги замінив ним досі офіційний білоруський прапор на чемпіонаті світу з хокею.

Тож однією з перших, слідом за Литвою та Британією, Україна сьогодні припинила авіасполучення з Білоруссю. Це на практиці означає, що не можна буде літати білоруським літаком або здійснювати українським авіакомпаніям транзит через повітряний простір Білорусі.

"Це рішення (...) на перший погляд є політичним, але воно безпекове, бо дії Білорусі непередбачувані і ми не можемо заздалегідь оцінити всі ризики перебування в авіаційному просторі Білорусі", - каже міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Тим часом президент Ради Міжнародної організації цивільної авіації скликав термінове засідання і завтра 36 дипломатичних представників організації зберуться, аби обговорити можливі дії у зв'язку із безпрецедентним захопленням літака в білоруському небі. 

Наступна публікація