В Україні постачальники газу майже вдвічі збільшили тарифи: що буде з цінами далі

В Україні постачальники газу майже вдвічі збільшили тарифи: що буде з цінами далі

"Нафтогаз" нагадує, що дешевше буде купувати газ авансом і шукати самому більш вигідного продавця.

Нові тарифи на газ — постачальники блакитного палива оновили дані щодо вартості цього палива. І тепер за один куб газу доведеться сплачувати від майже 8 гривень і до понад 13. Що практично вдвічі більше від зимової вартості.

Чому так сталося, і чи не отримаємо до опалювального сезону іще вищу ціну від цієї, йдеться 31 травня у сюжеті ТСН.19:30.

"Якщо ще піднімуть ціну, то треба горло вже перекривати", — так віджартовувався Степан Буцак з Тернопільщини ще восени, торік. Тоді газ дорожчав десь з 5 і до 6 гривень за куб. Відтоді ціни не спинялись, і вперто сунулись угору.

Постачальники газу, 66 компаній, саме оновили дані про вартість палива. Так, з червня сума за місяць коливатиметься від 7,88 до 11,59 грн за 1 кубометр. А в рік — від 7,80 до 13,50 грн за 1 кубометр.

Причин цього зросту декілька: перша — ледь не половину із потрібної кількості газу ми купуємо в Європі, а там вартість палива поступово зростає, уже 8 місяців.

Новини України: постачальники блакитного палива майже вдвічі збільшили тарифи

Новини України: постачальники блакитного палива майже вдвічі збільшили тарифи

Друга причина: скасування регулювання цін на газ для тепловиків. Це рішення уряду вступило в дію від 1 травня. І означає, що вартість газу буде відповідною до ринкової ціни. Кожен із постачальників сам визначатиме її для громадян. За таким принципом існують більшість європейських ринків. І тому в "Нафтогазі" певні, якщо й не одразу, то досить скоро зростання ціни на газ зупиниться.

"Коли немає фіксованої вказівки, але є більше двохсот постачальних компаній, коли вони боряться за свого споживача, зрозуміло, що в цій боротьбі хтось та й запропонує вигідну ціну. Тому безумовно від скасування виграє кінцевий споживач", — вважає директор з інтеграційних питань "Нафтогазу" Максим Білявський.

Компанія нагадує, що дешевше буде купувати газ авансом і шукати більш вигідного продавця — того, який запропонує меншу ціну. Ще можна зекономити, оформивши субсидію. Однак в цьому році це буде зробити складніше. Тим часом борги населення перед "Нафтогазом" ростуть. Вони вже перевалили за 100 мільярдів гривень.

"Ми безумовно перш за все проведемо аудит, ми вже працюємо над цим. І після аудиту ми будемо пропонувати персонально, індивідуально для кожного клієнта варіант врегулювання заборгованості", — запевнила Наталя Хоцянівська, заступниця міністра розвитку громад та територій.

Раніше голова "НАК Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, за яких умов в Україні можуть знизити ціну на газ.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація