В Україні рекордна кількість школярів страждає від тютюнової залежності: чому

В Україні рекордна кількість школярів страждає від тютюнової залежності: чому

Фото: Unsplash

Кожен пятий український підліток починаючи від 12 років палить електронні цигарки.

В Україні вперше після 10 років падіння почала зростати кількість молоді, що курить. Експерти пояснюють: зростанню куріння сприяє мода на електронні, так звані альтернативні цигарки.

У Всесвітній день без тютюну ТСН розпитала підлітків про те, як швидко виникає звикання до небезпечного диму. Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.

Андрію лише 16 років, він у 10 класі, а вже курець зі стажем. Почав, зізнається, з електронних цигарок. Його батьки не палять, про те, що син залежний, не знають. 

Молодь не приховує - має свої причини "подиміти" і визнає: починати з електронних - психологічно легше.

Експерти ВООЗ порахували - 85 тисяч передчасних смертей в Україні щороку через куріння. Тютюнова залежність краде у людини щонайменше 10 років життя. Під парламентом у Всесвітній день без тютюну показують дитячі малюнки про шкоду куріння та закликають оновити антитютюнові закони. 

Медики нагадують: куріння будь-яких цигарок збільшує ризик раку легень у 20 разів. Поки лікарі говорять про загрозливу статистику передчасної смертності від цигарок, часто саме дорослі батьки приводять своїх дітей в цигаркові магазини де самостійно купують, або дають гроші на електронні цигарки. Закон, який обмежить ринок альтернативних цигарок, проходить у парламенті перше читання.

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити курити електронні сигарети у громадських місцях. У Верховній Раді будуть розглядати законопроєкт, який стосується тютюнових виробів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація