В Україні стрімко дорожчають ліки: чому так зростають ціни на медпрепарати та коли зупиняться

Вартість препаратів зростає, і винні в цьому курс долара, дефіцит пального та складна логістика.

В Україні стрімко дорожчають ліки: чому так зростають ціни на медпрепарати та коли зупиняться

© Associated Press

За підрахунками ТСН, ціна на медичні препарати зросла на 60%.  

Дефіциту ліків не має й бути не повинно, запевняють виробники. «Він був на самому початку війни, бо деякі компанії призупинили свою діяльність, але сьогодні всі відновили роботу і працюють у штатному режимі», - запевняє голова асоціації виробників ліків Петро Багрій.

Та  вартість препаратів зростає, і винні в цьому курс долара, дефіцит пального та складна логістика. «Логістика сьогодні, особливо з Азії, стала значно дорожча, виросла в 3 і більше разів, а вже не кажу про час доставки продуктів, щоб замовити ліки і доставити їх до України - це 100 днів. Раніше літаком прилітали, а сьогодні тільки авто, та ще треба знайти компанію, яка згодиться їхати до України», - додає Багрій.

75% відсотків ліків в наших аптеках - українські, але компоненти та сировина, з якої їх виготовляють - імпортні, і вони в усьому світі здорожчали. «Скло подорожчало в усьому світі, субстанція подорожчала, упаковка подорожчала… Все привело до підняття цін на лікарська засоби», - додає експерт.

Через бойові дії найбільший виробник медпрепаратів країни, компанія «Фармак», втратила склад із ліками та сировиною на 1,5 мільярда гривень на Київщині. Розграбовано та знищено пів тисячі аптек. «До війни в Україні працювало понад 20 тисяч аптек, а це на душу населення у два з половиною рази більше ніж, наприклад, в Німеччині. Тож аптеки, які залишилися, попри відтік працівників, цілком задовольняють український попит. Він нині впав на третину. Бо 6,5 мільйона потенційних споживачів - переважно жінок та дітей, виїхали за кордон. А ще українці почали  купувати лише критично необхідні препарати», - каже директор аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

На окупованих територіях ситуація з ліками критична. Росіяни крадуть та вивозять медпрепарати й обладнання з лікарень. Й не дають Києву завести життєво необхідні препарати від гіпертонії та інсуліни. Дефіцит ліків для онкохворих, людей із діабетом, туберкульозом та проблемами зі щитовидною залозою нині і в Маріуполі. А до окупованого Херсона ліки привозять із Криму та Росії й продають із багажників авто на місцевих ринках.

Маріупольська міська рада - Аптека в Маріуполі

За два тижні до повномасштабного вторгнення за льодяники від болю в горлі, заспокійливе, знеболюване та спрей від нежитю довелося сплатити 327 гривень 20 копійок. Зараз всі позиції здорожчали - за ті самі ліки доведеться віддати 525 гривень 40 копійок. Це на 198 гривень більше, ніж взимку, або на 60,5 відсотків.

Читайте також:

Українка здобула математичного "Нобеля" за розв’язання 400-річної задачі, яка вирішить проблеми сучасності

На Одеській кіностудії виготовляють маскувальний грим для бійців, який ще захищає від сонця і зволожує шкіру

Родина на Київщині втратила одразу два будинки із різницею у місяць

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie