В Україні створять опорні інфекційні лікарні, а нинішні "ковідні" перепрофілюють

Дата публікації
Перегляди
3505
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні створять опорні інфекційні лікарні, а нинішні "ковідні" перепрофілюють

Фото: УНІАН

Реформу планують почати запускати вже від 1 червня.

В Україні інфекційні лікарні не спроможні надавати допомогу одночасно великій кількості хворих на коронавірусну хворобу. Тому поступово інфекційні лікарні в областях будуть фінансуватися додатковим пакетом, а "ковідні" лікарні виведуть із цього статусу в звичайні, як і було до цього.

Про це 15 травня під час зустрічі із журналістами розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає журналіст ТСН.ua.

Ляшко нагадав, що коли систему охорони здоров’я країни готували до пандемії, МОЗ визначило торік у березні конкретні опорні заклади в областях, які мали прийняти перших хворих. Але саме у закладі, який не був визначений, і помер п’ятий інфікований коронавірусом.

"Коли ми визначаємо заклади, то це не просто так, а щоб привезли людину і врятували, принаймні було чим рятувати. Це ключові речі", - наголосив Ляшко.

Він також заявив, що Україна вже вийшла з "червоної" зони і протягом місяця заклади ще будуть фінансуватися, як вони є в переліку керівника робіт для надання меддопомоги хворим на COVID-19. Але поступово "ковідні" лікарні планують перепрофільовувати в попередні статуси і натомість визначити в кожній області заклад інфекційної лікарні, який буде отримувати додаткові гроші. Такий алгоритм, як передбачається, має бути і після карантину і пандемії коронавірусу.

"Паралельно ми розуміли, що треба переглянути підходи і за інфекційним хворим гроші не йдуть за пацієнтом. Бо коли гроші йдуть за пацієнтом, як загалом по реформі, то лікарня може бути не готова до масового надходження хворих і досить важко її переорієнтувати. Зараз у програмі медичних гарантій є розділ, який передбачає окремо й порядок фінансування, щоб ми буди готові лікувати хворих під час спалахів та епідемій. Цей порядок ще не запрацював, бо він набуває чинності після закінчення карантину. Але оскільки зменшилася кількість хворих і госпіталізацій, ми від 1 червня хочемо запустити ці "ковід"-лікарні за тим механізмом, який буде діяти у нас після коронавірусу", - заявив Ляшко.

Формуватися механізм буде таким чином: одна опорна інфекційна лікарня – на 300 тисяч населення. Залежно від кількості населення області буде така і кількість закладів. Наприклад, у Чернівецькій області буде три заклади.

"Їх треба визначити. Ми виписали критерії до цих трьох закладів і зараз НСЗУ за своїми статистичними даними покаже, де повинні бути розміщені й обере ці заклади. Наступного тижня ми проведемо селектор з департаментами охорони здоров’я, погоджуються вони чи ні. А далі затвердимо цей перелік, який від 1 червня буде перекваліфікований і будуть надавати і лікувати хворих на коронавірус", - сказав Ляшко.

Заступник голови МОЗ розповів, що це буде так звана перша хвиля, яка буде надалі фінансуватися на готовність до реагування. Вони місяць, навіть якщо немає епідемії, отримуватимуть фінансування в розмірі 764 тис. 232 грн. За цю суму заклад має купити, наприклад, засоби індивідуального захисту, лікарські засоби, антибіотики, антидоти тощо. Туди будуть госпіталізововувати пацієнтів із інфекційними хворобами.

"Навіть, якщо ми забудемо про коронавірус або коли він закінчиться, то це не означає, що через три роки щось з’явиться замість коронавірусу, ми не будемо повторювати увесь процес 2020/2021 років. Ми чітко знаємо, в яких закладах проведено модернізацію, в яких закладах проведено кисень, є засоби індивідуального захисту й інші речі, щоб рятувати людей", - підсумував Ляшко.

Чи сколихне Україну четверта хвиля COVID-19 і коли? Та чи страшніший "індійський" штам коронавірусу, який підкрадається до України, від "британського". Читайте в матеріалі ТСН.ua.

Новини світу: очільник ВООЗ закликав Захід поділитися вакцинами від COVID-19 з бідними країнами

Новини світу: очільник ВООЗ закликав Захід поділитися вакцинами від COVID-19 з бідними країнами

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3505
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація