Суд проаналізував справу та виправдав жінку.
У Дніпрі виправдали жінку, яку звинувачували в убивстві співмешканця. Рішення суду адвокати вже назвали "революційним". Мовляв, зазвичай за таких обставин жінок в Україні кидають за ґрати.
Ця історія сколихнула країну ще 2021 року. Марину Полях затримали після того, як її співмешканець помер від ножового поранення в груди. Їй загрожувало до 15 років в'язниці.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Ольги Павловської.
"Суд ухвалив Полях Марину Миколаївну визнати невинуватою у предʼявленому обвинуваченні, оскільки не доведено, що в діянні обвинуваченої є склад кримінального правопорушення", – йдеться у вироку суду.
Жертва садиста, заручниця байдужості правоохоронців чи безжальна вбивця – кожна із сторін справи доводила своє.
Що взяла ножа до рук – жінка не заперечувала. Але каже: іншого вибору просто не мала, адже два роки жила у справжньому пеклі з погрозами, побиттями та тиском.
"Ти живеш зі страхом. Прокидаєшся вранці і не знаєш, проживеш ти сьогодні до вечора чи ні. Це дуже страшно! Коли ти боїшся за своє життя та за свою дитину", – згадує Марина.
Про те, що коханий тричі судимий, зокрема і за вбивство, Марина дізналася вже після того, як він оселився з нею, її донькою та немічною бабусею. Її слова про постійні побиття сусіди підтверджують.
"Неодноразово її бачили в синцях. Він стояв, її просто тут гамселив. Викликали поліцію – його забрали. За дві години він уже був на місці", – каже сусідка жінки.
Звернень до поліції було 38, а покарали домашнього тирана лише раз – штрафом у 51 гривню. Більшість протоколів суд не розглянув, бо кривдник на засідання не з'являвся. У день трагедії чоловік знову був напідпитку і знущався з Марини.
"Він перекрив мені вихід з будинку, почав хапати за капюшон кофти. Я намагалася його зупинити, вмовити, але він мене не слухав. У мене не було іншого виходу. Я була змушена взяти цей ніж до рук. Поруч знаходилася моя дитина", – пояснює Марина.
На ніж чоловік наштовхнувся, стверджувала Марина. А от правоохоронці заявляли, що це навмисне вбивство.
"Найперше, що важливо – нема жодного тілесного ушкодження. І на відтворенні обстановки вона не показує, що він якимось чином чи ногою, чи рукою наносив тілесні", – каже прокурорка Лівобережної окружної прокуратури Іванна Стрілець.
Історія Марини зворушила багатьох. Підтримати її до обласної прокуратури виходив натовп небайдужих. Адвокатка доводила – жінка захищалася.
"У судовій практиці, в судовій доктрині в Україні дуже мало прецедентів застосування саме самооборони. Тобто ця стаття – вона у нас завжди була така, яка не застосовується. Тобто знаєте – як мертва стаття", – каже Юлія Сегеда, адвокатка.
Натомість батько загиблого вимагав відправити Марину до вʼязниці, ще і стягнути моральну та матеріальну шкоду. Проте суд ухвалив рішення на користь жінки.
"Незважаючи на те, що людина робила, все ж таки я вважаю, що він не заслуговував на смерть", – каже Марина.
Цей вирок має вплинути на долю жінок, які потерпають від насильства, і загалом на судову практику, певна її адвокатка. Якщо вирок не оскаржать протягом місяця, Марина Полях буде остаточно виправдана і працюватиме за новою професією – тренеркою у групи підтримки жінок, постраждалих від домашнього насильства.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 07:00 11 вересня. Облава на ТЦК на Прикарпатті. Захмарні обстріли Донеччини
Читайте також: