В Україні запрацював цифровий сервіс для людей, які не чують і слабо чують

В Україні запрацював цифровий сервіс для людей, які не чують і слабо чують

Фото: unsplash.com

В Україні близько 2 мільйонів людей мають порушення слуху. 

Люди, які не чують та слабо чують в Україні отримали цифровий сервіс, який запрацював на сайтах Нацполіції, Мінсоцполітики та від сьогодні - на сайті МОЗ. Поки що за гроші меценатів - не бюджетні. Тепер на цих сайтах можна безкоштовно викликати перекладача жестової мови онлайн.

З якими проблемами щодня стикаються люди, які не чують та як карантин ще більше посилив труднощі під час спілкування - у матеріалі ТСН.19:30

Оксана має інвалідність по слуху від дитинства. Зізнається, спілкуватися з людьми нелегко, а від початку карантину через маски стало майже неможливо. Бо не видно губ співрозмовника.

"В лікарнях хочу щось спитати, але ближче ніж на метр не можна підійти. Мені щось говорять у відповідь, але що я можу зрозуміти? Без перекладача ми навіть детальну інформацію не отримуємо. Лікарі не хочуть витрачати час, аби написати на аркуші", - зазначає Оксана.

Але не усі, хто мають порушення слуху, вміють читати - наголошує Віталій.

"Всі вважають, що жестова мова - вона така сама, як письмова та усна мова, але це не так. Тому що жестова мова - це як національна мова. Як англійська, німецька. Навіть у кожної країни власна жестова мова. Є люди, які вміють читати, але є й ті, для яких рідна мова - це тільки жестова мова", - наголошує Віталій.

Він програміст. Серед його робіт - додаток для виклику перекладачів жестової мови онлайн у власному смартфоні. В ньому реалізована функція цілодобового та безголосового виклику екстрених служб. 

Новини України: на сайтах Нацполіції, Мінсоцполітики та МОЗ з'явилась опція сурдоперекладача

Новини України: на сайтах Нацполіції, Мінсоцполітики та МОЗ з'явилась опція сурдоперекладача

Тепер сервіс, який би дозволив тим, хто не чує чи слабо чує, отримувати державні послуги, доступний на сайтах МОЗ та Нацполіції. Трохи раніше його вже запустили на сайті Мінсоцполітики. На останньому за два місяці було 400 звернень. Зверталися з приводу субсидій та грошових виплат. Усього в Україні близько 2 мільйонів людей мають порушення слуху. 

"Це тема, яку неможливо мабуть до кінця навіть зрозуміти за все своє життя, але я впевнена, що великий шлях починається з маленьких кроків і просто не могла стояти осторонь. Наша мета - зробити безбар'єрність новою суспільною нормою", - зазначила перша Леді України Олена Зеленська.

Тепер планшети зі швидким доступом до перекладачів є і у поліції. Патрульні просто включають свій планшет, зв'язуються з перекладачем жестової мови і людина з порушенням може за декілька хвилин дати інформацію про те, що сталося.

Вже після того, як знімальна група ТСН поїхала після інтерв'ю, у будинку навпроти зайнявся кондиціонер. Пожежників за допомогою спеціального додатка для людей з порушенням слуху викликав чоловік Оксани.

Нагадаємо, які нові онлайн-послуги доступні для українців в "Дії". Зокрема, доступні е-підпис, заміна посвідчення водія та онлайн-прописка. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
299
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація