В Україні збільшили тариф за пологи: що робити, коли все одно довелося платити "у конверті"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні збільшили тариф за пологи: що робити, коли все одно довелося платити "у конверті"

Від 1 квітня Національна служба здоров'я збільшує тариф за пологи до 10 тисяч гривень.

Зараз ця сума становить понад 8 тисяч гривень. Реформа мала на меті скоротити неофіційні платежі в лікарнях і зробити пологи безоплатними для породіль.

Однак випадків, коли батьки платять лікарям у кишеню, все одно вистачає. Що робити, коли за пологи довелося платити - у матеріалі ТСН.19:30

Пологовий - це не приватна перукарня. Держава з наших податків за кожні пологи сплачує 8 тисяч гривень. Це означає, що для українок вони мають бути безоплатними. Але в пологових скаржаться - тариф не виправданий. Грошей не вистачає, щоб пологи були безоплатними. В пологових говорять: якщо фізіологічні пологи ще можуть вкластися у 8,5 тисячі гривень, то кесарів розтин коштує набагато більше і називають суму у 20 тисяч гривень.

Національна служба здоров'я, що сплачує за послуги, переконує: головні лікарі лукавлять, коли кажуть, що їм не вистачає грошей. Тариф прорахований - 8 тисяч це середня ціна і за фізіологічні пологи, і за кесарів розтин. Цих грошей достатньо, щоб надати усі послуги мамі і дитині та купити медикаменти. Що більше пологів у закладі - то більший прибуток, і це підтверджують звіти за рік реформи. 

Новини України: що робити, коли за нібито безкоштовні пологи довелося платити

Новини України: що робити, коли за нібито безкоштовні пологи довелося платити

Очільник НСЗУ вважає, що за рік реформа суттєво зменшила ходіння грошей в конвертах у пологових. Вже від 1 квітня Національна служба здоров'я тариф за пологи збільшує до 10 тисяч гривень. Але вже зараз головні лікарі пологових переконують, що і цього замало. Очільник Білоцерківського пологового будинку каже: за рік реформи змогли підвищити зарплатню лише на 4%, і це навряд чи може вплинути на неформальні платежі. 

У Національній службі здоров'я закликають батьків не платити за пологи у конвертах. Данина традиції віддячити лікарю - по суті це хабар. За пологи вже сплачено з наших податків. А якщо гроші вимагають - не боятися скаржитися у службу. Вона або змушує пологовий повернути гроші, або взагалі може розірвати контракт на фінансування установи. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація