В Україні зміцнилася гривня: з чим це пов'язано та що прогнозують експерти

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні зміцнилася гривня: з чим це пов'язано та що прогнозують експерти

УНІАН

Відносно долара валюта укріпилась на 60 копійок.

Фінансові аналітики протягом останнього місяця фіксують зміцнення гривні. Відносно долара вона укріпилась на 60 копійок: від 28,6 грн до 27,46 грн - це відповідно до курсу Національного банку України.

 З чим пов’язане зміцнення, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

"По-перше, це карантин, а також обмеження, які введені у всьому світу, що зменшили туристичний потік українців за кордон. Немає попиту в українців на валюту. Є попит навпаки - на гривню. По-друге, у нас незначно впав експорт, але значно більше впав імпорт. Зовнішня торгівля порівняно збалансувалась, а зовнішня торгівля - це і є фундамент для формування курсу національної грошової одиниці", - пояснив економіст Андрій Новак.

Він вважає, що гривня має потенціал і може зміцнюватися й далі. Наприклад, у серпні на курс будуть впливати дві причини. Перша - карантин. Утім, якщо він послабиться, то долар може стати більш популярним і гривня здешевшає. Друга причина - це надходження або ненадходження траншів МВФ. Від цього також буде певною мірою залежати певна нестабільність курсу гривні.

З чим пов`язане здорожчання національної валюти й чи дешевшатиме долар далі

З чим пов`язане здорожчання національної валюти й чи дешевшатиме долар далі

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд залишається у стані переговорів з Україною та очікує більшого прогресу для надання другого траншу за програмою stand-by. Представник МВФ нагадав, що серед основних тем залишаються збереження незалежності Нацбанку та продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фіскальна стабільність, боротьба з корупцією і поліпшення корпоративного управління. 

Наступна публікація