В Україну може потрапити штам Delta: лікар-інфекціоніст попередив про нову хвилю коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україну може потрапити штам Delta: лікар-інфекціоніст попередив про нову хвилю коронавірусу

Фото: Associated Press

В Україні в сезон відпусток можуть потрапити нові штами коронавірусу.

В Україну після сезону відпусток можуть потрапити нові небезпечні штами коронавірусу, які здатні швидко поширюватись. 

Про це в коментарі ТСН.ua сказав головний інфекціоніст Львівщини, головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко. 

"Я б зараз точно не говорив, що Україна перемогла коронавірус. Бо ми маємо інформацію про продовження карантину та збільшення нових випадків коронавірусу в Великій Британії та інших країнах. У світі також поширюються нові штами COVID-19, а саме Delta, який є дуже агресивним. Уже з’явилися дані про те, що також починає циркуляцію так званий мексиканський штам коронавірусу, де є ще більше мутацій, ніж в індійському штамі. Якщо проаналізувати те, що відбувається в Росії, то там за останній тиждень по тих даних, які ми бачимо з відкритих джерел, зокрема в Москві спостерігається збільшення кількості хворих на коронавірус. І якщо провести епіданаліз, то що стосується Москви, то там за останній тиждень є найбільше в 2021 році нових хворих. Також там, за даними з відкритих джерел, зараз циркулює і новий штам, і попередні штами", - пояснив медик. 

Головний інфекціоніст Львівщини також наголосив, що нові штами вірусу в Україну можуть бути завезеними з Росії або інших країн світу під час сезону відпусток. 

"Попри те, що у нас є обмеження на в’їзд та виїзд до Росії, проте громадяни все ж подорожують. А тому із території РФ може бути завезеним новий штам вірусу. Проте, коли він буде у нас, я не готовий тут робити прогноз. Враховуючи літній період та те, що посилюється міграція наших громадян в різні країни з метою відпочинку чи роботи, немає 100% впевненості, що ці мутовані штами не потраплять на території України вже найближчим часом. Ми повинні очікувати та бути готовими до можливого завезення та поширення цих штамів на території України. От тоді й орієнтовно почнеться нова хвиля коронавірусу", - наголосив Сергій Федоренко. 

Нагадаємо, в Чернівцях вакцинують від коронавірусу просто неба та в ресторані

Новини України: у центрі масових щеплень від коронавірусу вишикувалася багатокілометрова черга

Новини України: у центрі масових щеплень від коронавірусу вишикувалася багатокілометрова черга

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація