Вакцина, тест або самоізоляція: від 5 серпня починають діяти нові правила в'їзду до України

Вакцина, тест або самоізоляція: від 5 серпня починають діяти нові правила в'їзду до України

Фото: УНІАН

Поновлюється також тестування швидкими тестами на антиген на КПВВ з Донецькою та Луганськими областями.

Посилені правила перетину державного кордону, коли для всіх невакцинованих людей повертають ПЛР-тестування, набудуть чинності від 5 серпня.

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі "Сніданку з 1+1" 30 липня.

"Нові правила перетину державного кордону і ця постанова набуде чинності повноцінно від 5 серпня. Вона була опублікована 29 липня і набуває чинності через сім днів після моменту опублікування. Буде змінено певний алгоритм перетину державного кордону", - повідомив Кузін.

Головний санлікар розповів, що зміна у правилах перетину кордону буде полягати в тому, що іноземець повинен обов'язково мати з собою ПЛР-тест та страховку, на випадок, якщо він захворіє саме на території України. Після перетину кордону треба встановити застосунок "Вдома" і активувати його. Іноземці мають 72 години, щоб здати ПЛР-тест або антиген на території країни, і активація застосунку не відбулася.

За словами Кузіна, якщо здати тест, то не відбувається подальша активація  застосунку і така людина не потребує самоізоляції. У разі, якщо не здати тест, застосунок буде активовано й іноземцеві доведеться 10 діб провести на самоізоляції. 

"Щодо українців, ситуація дещо простіша, вони можуть заїжджати на територію країни пред'являючи свідоцтво про вакцинацію або навіть документ про однократне щеплення. У такому випадку вони не потребуватимуть самоізоляції. Якщо такого документа немає, алгоритм аналогічний: вони встановлюють застосунок "Вдома", 72 години на те, щоб вони протестувалися", - додав Ігор Кузін.

Крім того, заступник голови МОЗ зазначив, що також є додаткові нововведення цієї постанови. Зокрема, поновлюється тестування швидкими тестами на антиген на КПВВ з Донецькою та Луганськими областями.

"І до того ж ми прописали норми, що стосуються саме тих осіб, які не потребуватимуть самоізоляції під час перетину кордону", - підсумував Кузін.

Нагадаємо, Україна посилює правила в'їзду через поширення індійського штаму коронавірусу - "Дельта". Українці зможуть безперешкодно повертатися на батьківщину в разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19, у протилежному разі вони мусять йти на самоізоляцію. Іноземці повинні мати два щеплення.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація