Вакцинація діабетиків, алергіків і під час лактації: інфекціоністка розповіла особливості COVID-щеплення

Вакцинація діабетиків, алергіків і під час лактації: інфекціоністка розповіла особливості COVID-щеплення

Фото: Associated Press

В Україні від коронавірусу вже щеплено 432 817 осіб.

Вакцинуватися від коронавірусу повинні всі, наголошує медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова. Особливо ті люди, які мають якісь хронічні захворювання. 

Булавінова також відповіла на найактуальніші запитання про щеплення. Найважливіші відповіді - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Чи можна вакцинуватись діабетикам? 

Цукровий діабет - одне з дуже небезпечних захворювань у плані коронавірусу, який може на нього нашаруватися. Тому, якщо є цукровий діабет, то потрібно вакцинуватися і від COVID-19, і від грипу, і від пневмококової інфекції.

Чи можна вакцинуватись, якщо людина приймає гормональні препарати? 

Можна вакцинуватися. Іноді ми дивимося на дозу гормональних препаратів для того, щоб зрозуміти, чи буде вакцина ефективною. Утім, до безпеки вакцини це не має жодного стосунку.

Чи можна під час періоду лактації вакцинуватись?

Можна вакцинуватися, якщо ви годуєте грудьми. Зокрема, і від коронавірусу теж.

Чи можна вакцинуватися від COVID-19 діабетикам, алергікам чи у період лактації

Чи можна вакцинуватися від COVID-19 діабетикам, алергікам чи у період лактації

Чи можна вакцинуватись, якщо людина - алергік?

Можна і потрібно вакцинуватися. Але потрібно сказати лікареві чи медсестрі - на що саме алергія. Тоді вони вирішать, як краще цю вакцинацію зробити. Наприклад, чи є ризики анафілактичного шоку. Єдиним справжнім протипоказанням до вакцинації від COVID є анафілактичний шок на попередню першу дозу вакцини.

Після одужання на третій місяць почали активно збільшуватись антитіла IgG. Чи не буде негативних наслідків, якщо вакцинуватись? 

Ні Всесвітня організація охорони здоров'я, ні жодна з країн світу, яка зараз лідирує з вакцинації, не перевіряють на антитіла ні імуноглобулінів М, ні імуноглобулінів G перед вакцинацією.

Як повідомлялося, станом на 16 квітня 2021 року в Україні від коронавірусу вже щеплено 432 817 осіб. Станом на 15 квітня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 458 153 людини. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація