Вакцинація від коронавірусу: Кузін розповів, чи буде доступний Pfizer для всіх українців

Вакцинація від коронавірусу: Кузін розповів, чи буде доступний Pfizer для всіх українців

Фото: Associated Press

Усі наявні в Україні вакцини ефективні та безпечні у боротьбі з COVID-19, наголошує державний санітарний лікар.

Головний санлікар країни Ігор Кузін розповів, чи буде доступний Pfizer для всіх українців, коли до них дійде черга вакцинації від коронавірусу, оскільки серед людей існує думка, що він кращий за CoronaVac.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

Так, за словами Ігоря Кузіна, така думка хибна і усі вакцини, які є в Україні, ефективні проти COVID-19.

"Мені здається, що ця думка хибна. І я б радив вакцинуватися зараз. Ми входимо в осінній період. Він є складним. Ми будемо стикатися зі звичайними ГРВІ, грипом, парагрипом та іншими вірусами, а також з коронавірусною хворобою. Тому раджу вакцинуватися зараз, щоб у кожної людини був максимум часу на формування адекватного власного імунітету. І вакцинуватися тією вакциною, яка доступна зараз. В залежності від того, чи належить людина до тієї чи іншої групи ризику, їй доступна та чи інша вакцина. Безумовно, чим далі ми йтимемо до осені та зими, матимемо більш розширений перелік вакцин і в більшій кількості. Але до цього часу ризик інфікуватися є набагато страшнішим, ніж час очікування більш кращої на думку пацієнта вакцини. Якщо це принципова позиція, краще звернутися до свого сімейного лікаря або до експертів за роз’ясненням щодо різниці між цими вакцинами. Як на мене, вони всі ефективні, безпечні і показують науково доведену ефективність", - говорить головний санлікар країни.

Він також додав, що до України буде надходити більша кількість вакцини Pfizer - наприклад, у липні ми отримаємо майже мільйон доз, а CoronaVac буде розподілятися переважно на пункти щеплень у віддалених населених пунктах, бо у нього трішки простіші умови зі зберігання і логістики.

Повний текст другої частини інтерв'ю з головним санітарним лікарем України, читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

На які вакцини від COVID розраховувати українцям

На які вакцини від COVID розраховувати українцям

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1137
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація