Вакцинація від коронавірусу: лікар розповів, чи потрібно щеплювати дітей

Вакцинація від коронавірусу: лікар розповів, чи потрібно щеплювати дітей

Фото: УНІАН

Наразі вакцинація дітей ще не пройшла повного випробування.

Наразі у світі активно триває вакцинація дорослого населення. Щеплювати від COVID-19 людей із груп ризику наполегливо радять медики з усього світу, але дітям поки препарат не вводять. 

Лікар розповів про дитячу вакцинацію від коронавірусу - в Сніданку з 1+1.

До "Сніданку" звернулася наша глядачка із запитанням щодо дитячої вакцинації від коронавірусу. Жінка хотіла щепити свого однорічного малюка, але зробити це їй не вдалося. На "гарячій" лінії сказали, що у дітей до 18 років є імунітет до хвороби. Утім, існують летальні випадки від ускладнень коронавірусу. 

Лікар-анестезіолог з Ізраїлю Борис Бриль пояснює: імунітет до COVID-19 і вік – між собою абсолютно не пов’язані: "Імунітет є, коли ти зустрічаєшся з хворобою. Тоді є антитіла. У людини, яка не мала контакту з хворобою, не можуть бути антитіла". 

Діти просто можуть легше переносити хворобу і це вже науково доведено. Однак так було до появи нових штамів. "Перша хвиля і перші штами коронавірусу були менш патогенні, менш смертельні для дітей. Майже не було жодної симптоматики. Вірус мутує. "Британський" штам або якась інша мутація призводять до більш важких поразок і у дітей теж", - пояснив лікар. 

Чому зараз не можна щеплювати дітей від коронавірусу

Чому зараз не можна щеплювати дітей від коронавірусу

Саме тому щеплювати потрібно не лише дорослих. Але поки що вакцинація дітей ще не пройшла повного випробування. "На сьогоднішній день безпека вакцини підтверджена. Для дітей у віці від восьми до 18 років ефективність зараз досліджується", - каже Борис Бриль.

Тільки-но науковці доведуть ефективність для дітей і підлітків від восьми до 18, перейдуть і до молодших груп. Утім, коли медики дозволять вакцинувати і молодших школярів, і навіть новонароджених, спрогнозувати поки складно.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
418
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація