Стартував найбільший в Україні ярмарок: як Разумков скуплявся в Сорочинцях

Стартував найбільший в Україні ярмарок: як Разумков скуплявся в Сорочинцях

Скріншот

Цього року на прославлений класиком літератури Сорочинський ярмарок з’їхалося чотири сотні народних майстрів.

У вівторок, 17 серпня, на Полтавщині після перерви, викликаною пандемією коронавірусу, знову організували Сорочинський ярмарок. З різних куточків країни до Сорочинців завітали і продавці з крамом, і народні майстри, і творчі колективи. Цього року тут можна буде не тільки торгуватися та розважатися, але й отримати щеплення від COVID-19.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Сорочинський ярмарок славиться тим, що ярмаркувати тут до вподоби і покупцям, і продавцям. Кожна покупка тут як невелике театральне дійство, тільки навколо — все справжнє. Навіть жива музика та народні танці біля яток. 

Усі торгові місця на 16-ти гектарах, на яких простягається Сорочинський ярмарок, цього року зайняті. Торгівля кипить і в закутках. Ось - продається варення з шишок. Продавець усіх частує з одноразових ложечок, запевняючи, що ця страва не тільки смачна, але й корисна - допомагає від кашлю.  А в час пандемії коронавірусу це, як ніколи, актуально. 

Власне через коронавірусну інфекцію торік Сорочинський ярмарок уперше за свою історію не відкрився. Цьогоріч вирішили ярмаркувати. У масках прийшли одиниці, про соціальну дистанцію відвідувачі переважно забувають. 

Організатори дійства кажуть, що не можуть змушувати людей дотримуватись епідемічних вимог, але всіх запрошують вакцинуватися, влаштувавши для цього спеціальний пункт. Щоправда, навідуються сюди нечасто. Першим щеплення тут отримав оператор ТСН.

Також без маски на Сорочинський ярмарок завітав голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Зізнався, що поки ще не вакцинувався, бо нещодавно перехворів ковідом.  Спікер парламенту побажав, щоб цього року торговці надолужили все, що втратили через Covid-19 минулого року, і пішов по рядах у пошуках свистульок для дітей і меду для себе. 

А вибрати на Сорочинському ярмарку, як завжди, є з чого. На торги до полтавського села, оспіваного Гоголем, лишень майстрів народних промислів з’їхалося близько чотирьох сотень. 

Продавці рекламують свій товар так, що пройти повз неможливо. Усе можна помацати та випробувати, поторгуватися і розрахуватись, якщо не готівкою, то гроші можна скинути й на карту. Не зчуєшся, як виходиш із ярмарку і в новому вбранні, з якимось намистом, в'язанками бубликів, свистульками і ще з чимось... 

Сорочинський ярмарок триватиме до неділі, 22 серпня. Його присвятили 30-річчю Незалежності. Щовечора обіцяють концерти. 

Новини України: квас, вишиванки і щеплення - у Полтавській області відкрився Сорочинський ярмарок

Новини України: квас, вишиванки і щеплення - у Полтавській області відкрився Сорочинський ярмарок

Повʼязані теми:

Наступна публікація