43 роки для жінок та 44 - для чоловіків - найсумніший вік у житті.
Сумний вік. Вчені назвали періоди життя людини, коли вона найбільш нещасна. Для України це 43 роки для жінок і 44 – для чоловіків.
Про те, чи згідні з цим ті, хто вже має у себе в паспорті цю цифру та як запобігти поганому настрою - 19 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Олександр разом з донькою та улюбленицею Плюшею вийшов на прогулянку. Розповідає – приїздить сюди щодня. Саша завжди усміхнений, навіть коли настрій - зовсім кепський.
"Посміхаться треба кожного дня, навіть, якщо не хочеться – ти посмішку вдягаєш і йдеш собі далі! Наче і халепи від того тікають", - упевнений харків'янин Олександр Черних.
43 роки для жінок та 44 - для чоловіків - найсумніший вік у житті. Такі цифри для українців називає американський вчений. Враховував освіту, зайнятість та стосунки. Дані збирали у ста тридцяти двох країнах світу - цифри вийшли такі: люди почуваються найбільш нещасними від сорока семи до шістдесяти, а після шістдесяти - до сімдесяти - стають щасливішими. 40-річний Олександр з цим дослідженням не згоден. Певен - йому депресія не загрожує.
Аллі - 43. Каже - щаслива, бо півроку тому вийшла заміж.
"І сьогодні все, про що я хвилююся і дбаю – це здоров’я моїх батьків, щастя мого дорослого сина і моє особисте щастя. Я не вбачаю в цифрі 43 нічого такого загрозливого і важкого", - говорить жінка.
Економіст каже - індекс щастя вимірював би за трьома мірилами.
"Є певні мірила індексу щастя, які застосовуються до людей. Це і впевненість в завтрашньому дні, і це не обов’язково розмір тої ЗП, яку ви отримуєте сьогодні, а це можливість отримувати її стабільно, це і впевненість в завтрашньому дні власних дітей", - пояснює експерт Сергій Войченко.
А от найбільш щасливий вік, кажуть вчені - це 18-20 років, бо все життя - попереду.
"Люди вже студентського віку більш менш і вони починають мріяти про якесь життя, яке вони складуть. Після цього звичайно є декілька спадів, бо люди розуміють, що щось не так відбувається. І ми бачимо, що не зовсім світ такий райдужний, яким ми його собі уявляли" ,- говорить психологиня Оксана Глущенко.
Якщо все ж таки ви засумували - варто подумати чого прагнете - радить психолог.
"Такий зробіть висновок свого життя, вижимку, чого я досяг і чого я ще хочу досягнути. Ніколи не пізно почати досягати те, до чого ви прагнете", - говорить вона.