Венедиктова у суді в Гаазі зустрілась із родичами загиблих у катастрофі МН17 і пообіцяла їм "правду"

Дата публікації
Перегляди
299
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Венедиктова у суді в Гаазі зустрілась із родичами загиблих у катастрофі МН17 і пообіцяла їм "правду"

Фото: Getty Images

Родичі загиблих йдуть до приміщення суду і уперше в судовій практиці близько 90 людей розповідають, як важко жити із втратою.

До слухання у справі літака МН17, збитого у 2014 над окупованою частиною Донбасу, долучилася українська делегація. 

Про це йдеться в ТСН.14.00.

Нині триває наймоційніший і найважчий етап слухань - слово мають ті, хто втратили в авіатрощі рідних і близьких. І так довго чекають на правду і справедливість. Родичі загиблих йдуть до приміщення суду і уперше в судовій практиці близько 90 людей розповідають, як важко жити із втратою.

«Ми сподіваємося, що правосуддя таки настане. Хоча й бачимо, скільки впливових людей роблять усе, щоб цього не сталося», - зазначають рідні загиблих.

Уперше на суді українська делегація. Сюди приїхала генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. Біля суду її зустрічають Піт Плуг, голова фонду жертв катастрофи, тоді він втратив брата, невістку і племінника. І з ним Антон Котте, який лишився без сина, невістки і онука. Українська прокурорка запевняє родичів, що для України знайти правду – пріоритет.

«Ви знаєте, що українські люди і українська прокуратура робитимуть все, щоб розслідувати і дізнатися правду», - заявила Венедиктова.

Також сьогодні до суду говоритиме родина Фредерікс. В катастрофі батьки Сілен і Роб втратили 23-річного сина і його дівчину. Тоді, в 2014 році, Сілен, одразу звернулася туди, хто для неї відповідальний за смерть дітей: «Містер Путін, поверніть мені моїх дітей!», - заявила жінка.

«Можливо, Путін колись визнає свою провину і вибачиться, але найімовірніше навряд чи це станеться. А от ми - ми, родичі - засуджені на все життя», - запевняє зараз Сілен.

Новини світу: справа МН-17 - до Гааги прибула українська делегація

Новини світу: справа МН-17 - до Гааги прибула українська делегація

«Найдивовижніше для мене, як адвокати підозрюваних затягують час, як маніпулюють, як видають за правду найфейковішу інформацію, й анітрохи не зважають на почуття родичів», - додає її чоловік.

Наразі суд розглядає звинувачення проти чотирьох підозрюваних. Це Ігор Гіркін, ексофіцер ФСБ, який в 2014 називав себе міністром оборони «ДНР», також громадяни Росії Сергій Дубинський та Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко.

Суд буде слухати родичів упродовж 10 засідань до кінця вересня. А вирок можуть оголосити восени 2022 року.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Дата публікації
Перегляди
299
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація