Вербна неділя 2021: коли святкувати, звичаї та що треба робити цього дня

Вербна неділя 2021: коли святкувати, звичаї та що треба робити цього дня

Фото: Associated Press

25 квітня святкують Вербну неділю, або Вхід Господній в Єрусалим.

25 квітня 2021 року православна церква всього світу відзначатиме велике свято - Вхід Господній в Єрусалим, який ще називають Вербною неділею. Цього дня Ісус Христос увійшов у Єрусалим, щоб завершити свою духовну місію спасіння людства на встановлення християнства.

Після Вербної неділі розпочинається Страсний тиждень, який завершиться Великоднем. У цей святковий день Великий піст дозволяє їсти рибу та рибні страви.

Звідки назва Вербна неділя

Вербна неділя має таку назву завдяки тому, що на богослужінні освячується принесена верба (або інше гілля).

У давнину зеленим гіллям зустрічали царів після перемоги над ворогом. Христа люди зустрічали пальмовим гіллям, замість якого на Русі з давніх давен для цього використовують вербу.

Верба, пальмове листя у церкві - символ перемоги Христа над смертю і є згадкою про майбутнє воскресіння кожного з нас.

Вербна неділя. Значення, духовний зміст свята

За 6 днів до Пасхи Ісус Христос урочисто, як справжній Цар, увійшов до Єрусалима, щоб виконати волю свого Отця, прийняти мученицьку смерть, аби усі люди мали вічне життя. Якщо у Старому заповіті Богу у жертву приносили ягня чи голуба, то у Новому заповіті жертвою став сам  Син Божий - Ісус Христос.

Як жертва, Він повинен був померти, а потім воскреснути, щоб після того кожен віруючий у Христа Розп’ятого мав право увійти у Царство Боже. Таким чином встановлювалася нова віра - християнство.

Верба або інше гілля, що ми освячуємо у цей день, символізує славу Спасителю, який переміг смерть та прокляття Адама та Єви.

Молодий осел, на якому Господь увійшов у Єрусалим, теж має символічне значення. Христос попросив знайти не аби якого осла, а молодого, на якого б ще ніхто ніколи не сідав. Цей молодий осел і став став символом молодої, оновленої віри, яка кожну людину приведе у Царство Боже.

Вербна неділя. Біблійна історія

Після дивовижного воскресіння Лазаря, який 4 дні був мертвий, а силою Христовою знов повернувся до життя, багато людей повірили, що Христос - справжній Месія.

Ісус Христос з учнями увійшов в Єрусалим, сидячі на молодому ослі.

Люди зустрічали Христа як Спасителя та Месію, вкладали на його шляху гілля та свій одяг. Народ голосно сповіщав: “Осанна Сину Давидову! Благословен Грядий в ім’я Господнє!” Фарисеї хотіли, щоб народ замовчав, але Христос відповів їм: “Якщо вони замовчать, то каміння почне говорити!”

У Єрусалимі він прогнав усіх лоточників та продавців зі словами: “Дім мій буде домом молитви! А ви робите з нього печеру розбійників”.

Підходили до нього кульгаві, сліпі та Він їх уздоровив. А наступними днями вчив у Храмі, а ночі проводив за містом.

Відтоді первосвященики, книжники шукали нагоди погубити Його, але не могли, бо увесь народ постійно слухав Його.

Що треба робити на Вербну неділю

На Вербну неділю тим, хто постує, дозволяється риба.

До храму приходять з квітами, переважно з вербою, освячують її після літургії та несуть додому. Є традиція зберігати гілля аж до Вербної неділі наступного року.

Бажано сповідатися та причаститися, бо причастя на великі свята - благословення для всього роду.

Цього дня не можна сваритися та робити погані вчинки.

Бажано не починати нових справ.

Треба відпочивати, згадуючи євангельські події в колі рідних та друзів.

Читайте також: Привітання з Вербною неділею

Повʼязані теми:

Наступна публікація