Вересень буде складним, але восени гривня зміцниться: інвестиційний аналітик назвав причини

Вересень буде складним, але восени гривня зміцниться: інвестиційний аналітик назвав причини

Фото: Associated Press

Гарний врожай, високі експортні ціни та рекордні перекази заробітчан в Україну відтермінують здорожчання долара до кінця осені.

У вересні Україна заплатить зовнішнім кредиторам близько 3 млрд доларів, однак протягом першої половини осені гривня буде зміцнюватись.

Про це розповів в коментарі ТСН.ua президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

"У вересні могли бути складнощі, адже саме на цей період випадають рекордні виплати за зовнішніми боргами (Україна у вересні мусить сплатити зовнішнім кредиторам близько 2,9 млрд доларів, – ред.). В останні місяці була невизначеність, чи зможе Міністерство фінансів сплатити ці кошти без екстраординарних заходів. Але Україна змогла залучити близько півмільярда доларів через випуск євробондів і 23 серпня має отримати "подарунок" від МВФ у розмірі 2,7 мільярда доларів. Ці кошти мають забезпечити безпроблемне проходження періоду пікових виплат нашим кредиторам", – пояснив аналітик.

Фундаментальні фактори, що впливають на гривню, досить непогані, відзначив Тарас Козак. Йдеться про гарний врожай та високі експортні ціни.

Також фахівець нагадав, що цього року українські трудові мігранти переказали із закордону рекордний обсяг грошей. За даними Нацбанку, за січень-травень 2021 року в Україну надійшло від заробітчан 5,1 млрд доларів, що на 25% більше за перші п’ять місяців минулого року.

"Усе вказує на те, що гривня продовжить зміцнюватись як мінімум до жовтня. Якщо ми пройдемо вересень без серйозних проблем, далі у нас досить легкий період у контексті виплат зовнішнього боргу", – очікує фахівець.

Нагадаємо, до кінця серпня гривня може повернутись до позначки 27 грн/долар, прогнозував фінансовий аналітик.

Тим часом обміняти валюту в Україні стало важче – Нацбанк ввів нові правила обміну.

Також повідомлялося, що у липні українці масово почали нести валюту обмінники, але експерти застерігали: наприкінці року гривня може значно послабитись.

Про те, що буде з доларом у вересні та жовтні, читайте в ексклюзивному матеріалі ТСН.ua "Курс долара восени: наскільки ще зміцниться гривня та що буде з валютою до кінця року".

Повʼязані теми:

Наступна публікація