Ветерани прикували себе ланцюгами на острові Гардовий на знак протесту проти його затоплення

Ветерани прикували себе ланцюгами на острові Гардовий на знак протесту проти його затоплення

Боротьба за острів точиться вже не перший рік.

Протести через острів Гардовий в Миколаївській області. Він розташований у національному парку Бузький Гард, але через добудову Ташлицької ГАЕС може піти під воду.

Про це йдеться в ТСН.14.00.

Проти плану енергетиків підвищити рівень Олександрівського водосховища на 6 метрів - місцеві виступають уже кілька років. Нині ситуація загострилася через те, що «Енергоатом» разом з Южноукраїнською АЕС оголосив громадські слухання,  які у карантин фактично не відбуваються.

Аби зупинити це - ветерани війни прикували себе ланцюгами до скелі, яка в разі затоплення піде під воду. Загалом, на акцію зібралося близько ста людей. Кажуть, не допустять  втрати острова, який був центром козацтва. «Коли мене запитують, за що я воював,  то я воював саме за такі речі, щоб ніхто не мав права знищувати наші святині. Ми встановимо тут чергування і я присягаюся, що я виконаю те, що обіцяв», - каже прикутий ланцюгом учасник АТО Олександр Терещенко.

Новини України: у Миколаївській області протестують через острів Гардовий

Новини України: у Миколаївській області протестують через острів Гардовий

Представники «Енергоатому» натомість запевняють, що добудова гідроелектростанції потрібна для енергонезалежності країни. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада. «Проєкт Ташликської ГАЕС коштує 14 млрд.  Ми уже вклали 2,5 млрд. Я розумію, що треба бути патріотами країни і в нашому колективі патріоти. Але коли вже стільки коштів вкладено в цей підприємство. Фахівці, наука всі «за» і «проти» зважать і приймуть рішення, що робити далі», - каже заступник генерального директора капітального будівництва  Юрій Фомін.

Повʼязані теми:

Наступна публікація