"Вибивання боргів під приводом ремонтних робіт": у Кривому Розі жителі сидять без газу вже понад 2 тижні

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
394
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вибивання боргів під приводом ремонтних робіт": у Кривому Розі жителі сидять без газу вже понад 2 тижні

Фото: УНІАН

Споживачі вважають, що під приводом ремонтних робіт газовики боряться з боржниками. Останні - заперечують.

У Кривому Розі мешканці окремих будинків у Металургійному районі міста вже понад два тижні відключені від газопостачання.  Після проведення газовою службою ремонтних робіт, про які було оголошено на початку липня, після їхнього завершення газ їм так і не підключили.

У чому причина - розбирався ТСН.ua.

У Кривому Розі регіональна газова компанія "Криворіжгаз" на початку липня цього року оголосила про проведення масштабних ремонтних робіт у Металургійному і Центрально-Міському районах міста і повідомила про припинення газопостачання в зв'язку з цим строком на 2 тижні.

"З 6 по 14 липня тимчасово припинять газопостачання мешканцям Центрально-Міського та Металургійного районів: у 137 багатоповерхових та 3 215 будинках приватної забудови, - повідомили у пресслужбі Криворіжгазу.

У компанії пояснили, що відключення пов'язане з усуненням витоку газу на газопроводах середнього тиску та відсіканням недіючих комунально-побутових об’єктів, і споживачам необхідно перекрити крани перед газовими приладами і забезпечити доступ до внутрішньобудинкової системи газопостачання для виконання безаварійного пуску газу.

"Відновлення газопостачання виконуватимуть після виконання ремонтних робіт, забезпечення 100% доступу до газового обладнання житлових помешкань і отримання позитивних результатів пневматичного випробування системи газопостачання в чотири етапи", - зауважили у "Криворіжгазі".

Після запланованих двохтижневих ремонтних робіт газопостачання почали відновлювати, але не всім. Мешканці деяких будинків і досі залишаються без газу. Офіційна причина - газова компанія не отримала 100% доступу до квартир, а отже не провела випробування системи газопостачання.

Так, наприклад, у будинку №22А на вулиці Нахімова у Металургійному районі Кривого Рогу жителі вже понад 2 тижні залишаються без газу.

"Коли підійшов термін, і почали відновлювати газопостачання, у нас по стояку газу все одно не було. Коли я зателефонувала майстру "Криворіжзазу", відповідальному за пускання газу, мені відповіли, що не підключать газ, поки не отримають доступ до квартири №12. Доступ до моєї квартири не потрібен. Так само відповіли мешканцям інших квартир (квартири на одному стояку), які також змушені сидіти без газу. У квартирі номер 12 зараз ніхто не проживає, і за цією адресою є заборгованість за газ 731 гривня. У інших жителів будинку боргів немає. Тож через одну квартиру ми всі, хто справно платить за послуги, залишаємося без газу", - розповіла ТСН.ua жителька будинку №22А на вулиці Нахімова Галина Порохненко.

Жінка додала, що аргументам щодо того, що газівники не отримали доступ до усіх квартир, не вірить, оскільки до її квартири та інших сусідів, які не мають боргів, жоден працівник "Криворіжгазу" не навідувався і газове обладнання впродовж цього часу не оглядав.

Мешканці будинку, які не отримують послуг з газопостачання, звернулися із заявою до поліції та суду.

У соцмережах виявилося, що у Кривому Розі аналогічна ситуація у багатьох будинках:

  • У нас така ж проблема, я зверталася всюди вже: або кидають трубку, або розповідають про витік газу на стояку;
  • Це звичайна, давня, практика. З таким стикався. Був у відрядженні, не було кому платити. Повернувшись, чекав грошей, за 4 місяці, і робота з 8 до 18. І прийшли вони! Під виглядом профілактики і регламентних робіт. відключили будинок. Через два дні включили, крім мого під'їзду. Ви вгадали, через мене і ще однієї квартири. Там господарі, майже не бувають. Почали, на мене нацьковувати сусідів.
  • Та ж історія. Але найцікавіше - в будинку п'ять під'їздів. Чотири сидить без газу, а в один газ був поданий. Вивісили списки боржників. Захмарних сум немає. Практично у 80% мешканців - поточний платіж. І ніхто виразно не пояснює, коли буде подача газу в інших чотирьох під'їздах.
  • Під час карантину є певні обмеження щодо впливу на боржників. Нарахувати пеню, відключити послугу, виселити з житла під час дії карантину ніхто не має права. На сьогодні дія карантину подовжена до 31 серпня 2021 року.

У "Криворіжгазі" ТСН.ua прокоментували, що жителям не підключать газ, поки не потраплять у потрібні їм квартири, але запевняють - з "вибиванням боргів" із боржників це не пов'язано.

"Після того, як проводяться будь-які ремонтні роботи, має бути проведене комплексне обстеження. Перевіряється стояк на падіння тиску газу. Якщо раптом падає тиск, то відповідно десь є витік. Тоді вони йдуть у кожну квартиру і перевіряють, де відбувається цей витік. Якщо виникає ситуація, що людина нас не пускає, згідно із законодавством ми не можемо підключити цей стояк. З приводу боржників, саме ця категорія споживачів наших працівників якраз і не пускає. У таких випадках споживачі залишаються без газу, бо згідно з Кодексом, ми не має права відновити газопостачання без перевірки, що ніде немає витоку. Якщо раптом станеться аварія, будуть звинувачувати нас", - прокоментувала ТСН.ua речниця "Криворіжгазу" 

У "Криворіжгазі" єдиним виходом із цієї ситуації вбачають перемовини власників квартир між собою, і поки вони не домовляться, усі так і будуть сидіти без газу. 

Нагадаємо, що в Україні підвищили ціну на газ для населення у липні ще на 10% - до 13,13 грн за куб. м, тоді як річний фіксований тариф становить 7,96 грн за куб. м.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
394
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація