Від братньої держави до повного злиття: експерти розповіли про новий "Радянський союз" від Путіна і Лукашенка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Від братньої держави до повного злиття: експерти розповіли про новий "Радянський союз" від Путіна і Лукашенка

ТСН.ua

Україна має бути готовою, що на кордоні з'явиться додаткова небезпека

Вже 9 вересня кремлівський Путін із самопроголошеним білоруським Лукашенком зібралися підписати указ про інтеграцію двох країн. Мовиться про політичну, економічну та безпекову - тісну співпрацю. Це, звісно - офіційне пояснення. Насправді ж експерти наголошують, що можна говорити про фактичне злиття. І через підписання такого документу, насамперед Лукашенко, якого не визнає геть увесь цивілізований світ - хоче заручитися  максимальною підтримкою Путіна й отримати особисті гарантії безпеки.  Незалежність Білорусі, у тій формулі, вочевидь виступає лише розмінною монетою!

Про це йдеться в сюжеті кореспондентки "Спецкор" Юлія Кирієнко.

«9 вересня в Москві президенти зустрічаються, Союзний уряд - засідання буде, де будуть підписані ці всі "дорожні карти" і загальна карта поглиблення інтеграції», - наголошує посол Білорусі в Росії Владимир Семашко.

Білорусь та Росія врешті домовились підписати план інтеграції двох держав. За ці два десятки років відколи вперше пролунала заява про союзні держави на пострадянському просторі риторика Лукашенка змінювалась кардинально.  «Ми постійно в економіці щось втрачаємо і втрачаємо. Нафіга нам потрібен такий союз», - заявляв Лукашенко.

Та зараз виказує абсолютну прихильність: "Лише згуртувавшись, ми збережемо стійкість наших країн. Від зв'язки Білорусь - Росія чи Росія - Білорусь багато в чому залежить мирне і стабільне майбутнє регіону», - зазначає він.

Експерти наголошують, такі зміни в настрої щодо зближення з Кремлем у Мінську залежали спочатку від ціни на газ. Чим вона меньше для Білорусі, тим обійми для Росії більш дружні. Однак, коли президентське крісло під Лукашенко захитали ті, хто хоче демократичного розвитку країни, самопроголошений лідер зрозумів, без Путіна втримати владу надовго не вийде.

«Йому потрібно зберегти стійкість свого режиму. Кількість штиків, які захистять те яйце, де лежить голка», - переконує  експерт Центру дослідження армії Михайло Самусь.

Тож через 30 років після розвалу СРСР він ризикує з’явитись знов, хоч і не в повному складі. І при тому, що нині Росія воює з Україною, Києву такий союз не просто не вигідний, а небезпечний – кажуть експерти.

«Україна має бути готовою, що за кілька днів там можуть з’явитись бази десанту, ракети», - додає експерт.

Росія та Білорусь підписують документ про злиття двох країн

Росія та Білорусь підписують документ про злиття двох країн

Та підписання цього договору про інтеграцію може бути вигіднішим насправді Кремлю, ніж Мінську. І не лише тому, що Москва взамін отримає ще більше стратегічних точок для розміщення армії, а й прихильність перед виборами в Думу електорату, який мріє повернутись у Радянський Союз. І ніби натякаючи, що без війни злиття теж можливе.

«Путин поспішає. Рейтинги перед виборами падають. Потрібен виборцям подарунок - нову союзну державу для тих, хто хоче ковбасу по 2.20», - запевняє військовий експерт Олег Жданов.

Та підписати договір і не значить втілити в життя. Піти далі - до повного злиття держав для Білорусі - це значить перетворитись на російську губернію. Навряд чи навіть у прагненні зберегти владу Лукашенко може погодитись на такий статус.

Наступна публікація