"Мала вигляд молодої": у Дніпрі відсторонили від роботи водія маршрутки, який відмовився вести жінку з інвалідністю

"Мала вигляд молодої": у Дніпрі відсторонили від роботи водія маршрутки, який відмовився вести жінку з інвалідністю

Водій перепросив за свій вчинок.

Вигнати пільговика із салону пропонував пасажирам водій у Дніпрі. Він запевняв, що не має права везти людину з інвалідністю на стоячих місцях, а сидячих місць, мовляв - немає. Щоб маршрутка поїхала, пропонував іншим пасажирам вирішити проблему. Усе це зафільмувала пасажирка, через яку і здійнялася буча. Утім колеги водія запевняють, на відео не все.

Про це 24 вересня йдеться у сюжеті ТСН.19:30

Це - єдиний маршрут із цього району до центру міста. Тож пасажирка не виходила. Не їхав і водій. Після десяти хвилин простою, він почав апелювати до інших пасажирів, щоб ті вигнали жінку. 
 

"Багато людей обурювались, вони також запізнювались на роботу. Хтось із задніх рядів заплатив за мене. Але я не вважаю, що це вирішення питання", - каже жителька Дніпра Віталіна Данілова. 

Віталіна Данілова і є та пасажирка. У неї третя група інвалідності по зору, яка дає право на пільговий проїзд. Каже, зазвичай водії маршруток невдоволені. Але з таким рівнем агресії зустрілася вперше. 

"Я знімала відео частинами і одразу відправляла подрузі, бо хвилювалась, що телефон можуть відібрати чи розбити. У якусь мить було страшно, бо він вставав і намагався мене виштовхати", - каже Віталіна Данілова. 

Відеозапис швидко поширився мережею. В автотранспортному підприємстві відреагували на таку поведінку 56-річного водія. 

"Ми його відсторонили від роботи. Станом на зараз ще з'ясовуємо ситуацію. Ми повинні перевозити пільговиків без обмежень", - каже начальник безпеки руху підприємства-перевізника Геннадій Кошовий. 

Сам водій з журналістами не хоче спілкуватися, його керівник цитує пояснювальну записку. 

Новини України: у Дніпрі водій маршрутки пропонував пасажирам вигнати пільговика із салону

Новини України: у Дніпрі водій маршрутки пропонував пасажирам вигнати пільговика із салону

"Не розгледів посвідчення. Подумав, що вона виглядає молодою, а тому не є пільговиком. Він перепросив за свою поведінку, ми також просимо вибачення", -  каже начальник безпеки руху підприємства-перевізника Геннадій Кошовий. 

Інші водії цього АТП на боці колеги. Вони кажуть, що пасажирка начебто спровокувала водія і те, що він дійсно не міг перевозити людину з інвалідність на стоячи. 

Юристи підтверджують - перевозити пасажирів стоячи не можна. Але не лише пільговиків, а будь-яких. Водночас на відео видно, щонайменше п'ятеро людей стояли у салоні. 

"Коли водій через власні переконання не впускає у салон людину з інвалідністю, пенсіонера - питання йдуть про "ліві гроші", - каже адвокат Станіслав Ліфлянчик. 

Позиватися до суду на перевізника Віталіна Данілова не планує. Виклала це відео лише аби привернути увагу. Юристи радять у таких випадках звертатися до Держпродспоживслужби зі скаргою на порушення прав споживачів. І, якщо там підтвердять, що водій був не правий – можна позиватися до суду з вимогою матеріально компенсувати моральну шкоду. Саме такі позови могли б змінити ситуацію. 

Нагадаємо, у Києві водій маршрутки вигнав з салону пенсіонера з онуками зі словами "не треба стільки народжувати". Згодом стало відомо, що водія звільнено з роботи

 
Наступна публікація