Вихід з локдауну: на Прикарпатті назвали одне з найбільш дієвих карантинних обмежень

Вихід з локдауну: на Прикарпатті назвали одне з найбільш дієвих карантинних обмежень

Фото: ТСН.ua

Івано-Франківська область вийшла з "червоної" зони й перейшла до "жовтої".

Івано-Франківська область сьогодні, 10 квітня, вийшла із "червоної" зони. Там знову зупиняються потяги, а громадський авто- і електротранспорт курсує без обмежень.

Про це 10 квітня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На вулицях Франківська, де сьогодні потепліло, дуже людно. Люди гуляють, ходять по магазинах, сидять у кав’ярнях.

У "червоній" зоні Прикарпаття просиділо майже півтора місяці - від 26 лютого. Того дня, до речі, була зафіксовна безпрецендентна для регіону кількість нових хворих за добу - понад 800.

Ситуація настільки стрімко наближалася до критичної, що в область привезли мобільний шпиталь - місць у стаціонарах, навіть перепрофільованих під "ковідні" - катастрофічно не вистачало.

Пік кризи припав на перший тиждень березня. І після того ситуація дуже повільно, але почала стабілізуватися.

Без суворих карантинних обмежень "червоної "зони цього однозначно не було б, зазначають посадовці.

Механізм простий – минули два тижні інкубаційного періоду, люди менше контактували - так вдалося розірвати ланцюг інфікування.

Фото: ТСН.ua

Одним з найбільш дієвих карантинних обмежень, як не дивно, називають скасування міжміського транспортного сполучення та обмеження на проїзд у міському громадському транспорті.

"Консультувалися з епідеміологами і намагалися знайти ті точки, де є найбільше передавання того вірусу, де найбільше скупчення людей і найбільше порушень - де люди не дотримуються карантинних обмежень. Це припало в основному на громадський транспорт. Не вся, але дуже велика роль у виході з тієї ситуації - це обмеження на транспорті. Неможливо подолати вірус, не розірвавши ланцюг. Неможливо подолати вірус без вакцинації", - сказав голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук.

Режим "жовтої" зони не означає тотальної вседозволеності. Антисептики, соціальну дистанцію, а головне маски у натовпі та у приміщеннях, магазинах, ринках ніхто не скасовував.

Інакше тоді, застерігають медики, черговий спалах коронавірусу неминучий. Надто якщо згадати - незабаром Великдень. До речі, напередодні свят очільник області планує розмову зі священниками усіх конфесій, аби вони подумали, як вберегти своїх вірян.

Новини України: Івано-Франківська область вийшла із "червоної" зони

Новини України: Івано-Франківська область вийшла із "червоної" зони

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Локдаун в Україні 2021
Наступна публікація