У місті за борги з електроенергії відключили насосні станції - це привезло до зупинки вакуумної каналізації.
Вилкове (Одеська область) затоплює нечистотами: за борги з електроенергії відімкнули помпові станції, а це призвело до зупинки вакуумної каналізації. Її побудували три роки тому за європейські кошти, аби запобігти витоку відходів у Дунай. Якщо партнери, які надали 4,5 мільйони євро на проєкт, дізнаються про зупинку системи - гроші доведеться повертати.
Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.
З труб, які б мали утримувати нечистоти всередині - ті, навпаки, виливаються в канал. Сучасна вакуумна каналізація, що за задумкою захищала Дунай від витоку відходів з Вилково- нині несе їх в річку.
У місцевій школі калюжа, що тече з вимкненої помпової станції. Підземні діжки, які три роки поспіль збирали нечистоти зі всього міста - нині переповнені. Як назовні з колектора виливаються відходи - вже бачили і у спортивній школі. Відтоді крани відкривати бояться.
Аби запобігти витоку відходів у Дунай, сучасну вакуумну каналізацію коштом європейського союзу у Вилково встановили у 2018 році. Вона працює там, де високі ґрунтові води. Систему вартістю 4,5 мільйонів євро монтували півтора роки і передали місту. Цими трубами, що стирчать чи не біля кожного подвір'я, вакуум зганяє відходи до підземного резервуару. Втім вже тиждень помпи, що змушують систему працювати,- стоять.
Все це - через 7 тисяч гривень. Саме стільки водоканал заборгував енергетикам. Як такий невеличкий борг зміг зупинити усю систему, в компанїї, яка роки тому монтувала каналізацію- не розуміють.
У водоканалі від коментарів відмовляються: за поясненням скеровують до територіальної громади, яка начебто має виділити гроші. Але голова киває на водоканал.
Як працює каналізаційна система - представники Євросоюзу приїздять перевіряти сюди раз на півроку. Найближчий візит- навесні. Якщо до цього помпи не запрацюють і відходи не почнуть відкачуватись - можна буде забути про всі грантові проєкти від ЄС у регіоні, певні екологи.
І річ не тільки в тому, що відходи потечуть у Дунай. А те, що змиють мільйони, виділені на будівництво. Якщо каналізація простоїть без роботи більше місяця - її вже неможливо буде запустити. кажуть фахівці.