Вивезли речі, а в квартирі прописався сторонній: сусіди не дали "зникнути" самотньому пенсіонеру у Кривому Розі

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вивезли речі, а в квартирі прописався сторонній: сусіди не дали "зникнути" самотньому пенсіонеру у Кривому Розі

Фото: pixabay.com

Сусіди забили на сполох, коли пенсіонер припинив з'являтися на людях.

У Кривому Розі раптово зник 82-річний пенсіонер. Чоловік мешкав у багатоповерхівці, виходив посидіти на лавочці, іноді проводив час на балконі, а потім просто зник, що занепокоїло сусідів.

Куди подівся старенький дідусь і що з ним сталося, дізнавався ТСН.ua.

Раптове зникнення пенсіонера

82-річний Никифорович мешкав у Кривому Розі у 9-поверхівці по вулиці Магістральній. Він жив у квартирі сам. Пересувався з палицею, обслуговував себе сам, був комунікабельний і добрий. Дідусь майже щовечора виходив на вулицю, його бачили, коли він ходив до магазину. Потім сусіди помітили, що від середини березня цього року він припинив з'являтися на людях і навіть на балконі. А потім одного дня невідомі люди винесли його речі повністю з квартири, завантажили у вантажівку і поїхали. Коли їх сусіди запитували: "Де Никифорович?", ті відповіли: "Його забрав онук-опікун".

Сусідів пенсіонера така відповідь не задовольнила, оскільки вони ніколи не бачили рідних дідуся. Він розповідав, що у нього є син, але вони не спілкуються. Хтось із сусідів говорив, що у Никифоровича є донька, але її теж ніхто ніколи не бачив.

"Ми занепокоїлися, оскільки дідусь весь час жив сам. Про те, що його збираються забирати діти, він не розповідав. Ми знаємо, які зараз бувають випадки із самотніми пенсіонерами, тож вирішили з'ясувати, куди він подівся, але виявилося, що ніхто з сусідів не знає його прізвища та імені. Його просто називали "Никифорович". І його фото у нас теж не було. Сусіди дідуся ходили до компанії-управителя, там його дані відмовилися надавати, оскільки вони йому не родичі", - розповідає ТСН.ua сусідка зниклого дідуся Ірина.

Тож схвильовані люди вирішили звернутися до поліції та місцевих журналістів.

Пошуки дідуся

Правоохоронці відреагували доволі оперативно і приїхали на виклик буквально впродовж пів години після дзвінка. Вони опитали сусідів, а одна з жінок повідомила те ж саме, що й вантажники. Втім, хто конкретно і куди забрав дідуся, сказати не змогла. Наступного ранку до занепокоєних сусідів навідалися співробітники департаменту карного розшуку. Вони показали їм фото нещодавно знайдених неопізнаних тіл у Кривому Розі. Один з чоловіків був дуже схожий на зниклого Никифоровича.

"Я почала сумніватися, бо обличчя знайденного чоловіка дуже нагадувало Никифоровича. Я попросила фото у оперуповноваженого ще раз і показала мешканцям будинку. Ті теж сказали, що дуже схожий. Єдине - наш дідусь завжди ходив чистий, а цей у брудному одязі", - розповідає ТСН.ua сусідка Ірина.

Тим часом місцеві журналісти через департамент соцполітики встановили, що за вказаною адресою прописаний Щербак Олександр Никифорович 1938 року народження. Він вчасно сплачує за комунальні послуги, має субсидію.... і що 19 березня, коли сусіди вже помітили відсутність дідуся, до його квартири прописався 26-річний чоловік з іншим прізвищем. Також журналісти з'ясували, що до переїзду до Кривого Рогу дідусь був прописаний у селі Стародобровольське Широківського району у КЗ "Стародобровольський психоневрологічний інтернат".

У інтернаті дідуся запам'ятали і розповіли, що його туди відправила донька, яка мешкає у Києві. Він перебував у них від 2013 до 2016 року, а потім переїхав до Кривого Рогу. Журналістам надали фото дідуся і адресу проживання доньки Никифоровича у Києві, яку вона вказувала під час оформлення документів.

Втім, скористатися набутою інформацією медійникам не довелося, оскільки поліція саме встановила особу людини, яка прописалася у квартирі пенсіонера. Ним виявився місцевий житель. Водночас, за повідомленням поліції, дідуся привезли до паспортного столу, і він навіть не виходив з авто, коли прописував сторонню людину.

Правоохоронці також встановили сигнал телефона зниклого пенсіонера, який надходив з однієї з вулиць Довгинцівського району. Оперативники поїхали на місце, звідки був сигнал, і виявили там... живого-здорового Никифоровича.

Виявилося, що дідуся забрали люди, які прописалися у квартирі, і будуть доглядати за ним на прохання доньки. Цю інфомацію ТСН.ua підтвердили у пресслужбі поліції Кривого Рогу.

"29 березня до поліціі звернулися сусіди, щодо тривалої відчутності за місцем мешкання пенсіонера. Факт було зареєстровано у порядку передбаченим чинним законодавством, в рамках якого оперативні співробітники провели першочергові розшукові заходи, за результатами яких встановили місце перебування чоловіка. Останній наразі проживає спільно зі своїм опікуном, який доглядає за пенсіонером на прохання доньки. Також, працівники поліціі телефоном зв’язалися із дочкою пенсіонера, котра наразі проживає у Києві, остання підтвердила вищевказане. Під час спілкування із самим розшукуваним, чоловік факт викрадення не підтверджує", - повідомили ТСН.ua у Криворізькому міжрайонному управлінні поліції.

На щастя, історія зі зниклим криворізьким пенсіонером Никифоровичем закінчилася добре, завдяки пильності і небайдужості сусідів, які не дали ось так просто "зникнути" самотньому дідусеві. А от тіло знайденого чоловіка поки не упізнали.

Нагадаємо, що у Кривому Розі без води та газу живе забута дітьми старенька. Сусіди телефонували до соцслужби, але там сказали, що не можуть її забрати, тому що у пенсіонерки двоє дітей.

У Кременчуці пасажирка облаяла пенсіонера через зауваження про маску

У Кременчуці пасажирка облаяла пенсіонера через зауваження про маску

 

Наступна публікація