"Візит Блінкена призведе до певної деескалації, але не до зняття загрози з боку РФ" - Дмитро Кулеба

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
197
"Візит Блінкена призведе до певної деескалації, але не до зняття загрози з боку РФ" - Дмитро Кулеба

УНІАН

6 травня Ентоні Блінкен провів зустріч в рамках візиту до України з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Очільник МЗС наголосив на зміцненні співпраці між США та Україною. 

Більш детально про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" розказав голова МЗС Дмитро Кулеба

"Так, візит Блінкена призведе до певної деескалації, але не до зняття загрози. Це не буде повна деескалація. Всі ми пам'ятаємо день позаминулого тижня, коли Росія урочисто оголосила, що "навчання завершилися - починаємо відвід військ, які ми висунули на навчання". Ми дуже уважно стежимо за цим відведенням. І наші американські партнери дуже уважно за ним стежать. Знаєте, як у Радянському союзі були показушні суди, так само у нас зараз відбувається показушне відведення російських сил. Тобто вся ця армада, яка зосереджена була в Криму окупованому, на Донбасі, вздовж кордону України із РФ, - вона мікроскопічно зменшується. Абсолютно не тими темпами, щоб ми розслаблялися і могли говорити про деескалацію цієї ситуації", - наголосив очільник МЗС.

Кулеба зазначив, що дипломатія - це "складна гра":

"В цій складній грі зараз відбувається дуже багато різних кроків на різних треках, які відштовхують Росію потроху від нашого кордону і стримують її, не дозволяють їй йти вперед. Це комплексна гра. Цей візит, який сьогодні відбувся - це був незапланований візит. Я запросив державного секретаря терміново відвідати Україну, коли я був у Брюсселі на засіданні комісії Україна-НАТО. Тоді я йому сказав: "Ти маєш приїхати і все побачити. Ти маєш приїхати - і твій візит стане в принципі сигналом для Росії". І сьогодні на кожній зустрічі державний секретар говорив: "Я тут за дорученням президента Байдена. І президент Байден просив мене переказати вам..." Це все було в контексті безпекового порядку денного. Тому сам візит є політичним сигналом і засобом стримування Росії", - підсумував Кулеба.

Нагадаємо, що є позитивні сигнали, що США допоможуть Україні з вакцинами від коронавірусу. Кулеба зазначив, що коли дати будуть погоджені - про них повідомлять.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.