Візит Зеленського до США: як схилити Байдена на бік України проти Росії

Автор
Христина ЗеленюкХристина Зеленюк
Дата публікації
Перегляди
1630
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Візит Зеленського до США: як схилити Байдена на бік України проти Росії

Фото: ТСН.ua

Беззастережна підтримка Заходу ставатиме дедалі рідкіснішим явищем. Якщо Україна хоче зберегти підтримку, має бути успішною.

Заходу потрібні позитивні приклади, які б показували, що їхній внесок у розвиток демократій світу виправданий та ефективний, тому Україна має продемонструвати, що останні сім років західної підтримки були немарними, та довести, що ця подальша підтримка принесе західним партнерам. І тут потрібно бути чесними з партнерами, не займатися окозамилюванням, як усі попередні влади України – одну з ключових реформ не завершено – а саме реформу правосуддя.

Про це в коментарі ТСН.ua сказав перший заступник директора Центру "Нова Європа" Сергій Солодкий. 

Звичайно, за словами експерта, ми повинні нагадувати про зобов’язання міжнародної спільноти перед Україною, закликати світ до сильнішої солідарності для протидії російській агресії. 

"Проте все це має відбуватися одночасно з демонстрацією власних успіхів. Той, хто підтримує, неминуче ставитиме запитання: чи не марною була ця допомога? Україні не звикати проходити через такі виклики – вже змінилося кілька президентів США з часів початку російської агресії. Україна опинилася перед черговою хвилею викликів, на вирішення яких їй складно і навіть нереально вплинути", - каже Сергій Солодкий. 

Перший виклик – наші союзники на Заході зосередили всю свою увагу на вирішенні афганської кризи. Ми можемо лише припускати, як довго Захід буде на ній сфокусований. Проте вся медійна увага, усі ключові зустрічі західних можновладців присвячені афганській темі. 

Другий виклик – вибори в Німеччині. США давно зайняли позицію (ще з часів Обами), що врегулювання конфлікту на Донбасі – це передовсім європейська справа, а тому європейські країни самі мають нею займатися. 

"Скільки часу Німеччині знадобиться на вирішення всіх поствиборчих моментів і на повернення до активної участі на міжнародній арені? Будемо сподіватися, що за кілька місяців побачимо новий уряд. Будемо також сподіватися, що Україні вдасться заручитися підтримкою чи бодай домогтися належної уваги з боку нового керівництва уряду", - зазначає експерт. 

Третій виклик – чимало політиків Заходу продовжують говорити  про необхідність діалогу з Росією. Уже чутні голоси щодо діалогу з приводу Афганістану. 

"Очевидно, що світ увійшов в етап, коли країни дедалі більше думають про власний інтерес і не приховують цього. Будьмо реалістами: Україні складно впливати на нинішній міжнародний порядок денний. Проте Київ здатен впливати на власний. Від української влади передовсім залежить: стане Україна ще однією світовою проблемою не першого порядку чи новою надією, в яку буде бажання вкладатися, інвестувати зусилля, політичний авторитет і зрештою гроші", - підсумовує Сергій Солодкий. 

Нагадаємо, у вівторок, 31 серпня, президент України Володимир Зеленський розпочав свій дводенний візит до Сполучених Штатів. Його перша зустріч із американським візаві Джо Байденом запланована на середу, 1 вересня. 

Новини світу: Зеленський і Байден зустрінуться 1 вересня – дату вже вдруге перенесли

Новини світу: Зеленський і Байден зустрінуться 1 вересня – дату вже вдруге перенесли

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація