Кабул у тиснявах - цілі районі міста перекриті, бо влада боїться нападів самогубць-підривників.
Негайно покинути країну закликає українське МЗС усіх співвітчизників, які зараз перебувають в Афганістані.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Офіційна влада там втрачає місто за містом, провінцію за провінцією. Після того, як Сполучені Штати почали виводити війська, "Талібан" - перейшов у наступ. Тепер американцям і британцям доводиться - повертати свій контингент в Афганістан, щоправда лише для того, аби евакуювати звідти персонал посольств. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів: в Афганістані зараз не більше сотні українців, втім поки що бажання виїхати звідти ніхто не висловив.
"Захист українських громадян за кордоном є пріоритетом. Ми вже почали відпрацьовувати шляхи евакуації з Афганістану, якщо надійдуть такі звернення. Наразі українці не звертались до МЗС з проханнями евакуювати їх", - зазначив він.
Тим часом остання спроба домовитися з талібами відбулася в столиці Катару за участи афганської влади, Штатів, Китаю та Росії. Однак "Талібан" від пропозиції розділити владу відмовився і заявив: тихо в країні стане лише після того, як вони перетворять її на ісламістський емірат.
Друге за розміром місто Афганістану, Кандагар - переходить до "Талібану" без помітного спротиву. Три тисячі американських військових повертаються до країни - лише для того, аби допомогти евакуювати цивільний персонал з амбасади в Кабулі та інших американців, яким рекомендовано негайно полишити Афганістан.
Кабул у тиснявах - цілі районі міста перекриті, бо влада боїться нападів самогубць-підривників. Біженці - стікаються з усієї країни і сидять просто неба. Гуманітарна катастрофа розгортається на очах.
Війна з радикальними ісламістами в Афганістані точиться без малого двадцять років. Після масштабного теракту в Сполучених Штатах, що назавжди змінив світ - Америка і її союзники по НАТО починають війну в Афганістані. Вже за кілька місяців Джордж Буш молодший радо доповідає: "Завдяки нашим військовим, нашим союзникам і хоробрим афганським бійцям, режим "Талібану" помирає".
Не виконує обіцянки, пов'язані з Афганістаном, і наступний американський президент.
"До кінця цього року перехідний період закінчиться, відповідальність за безпеку Афганістану відтоді лежатиме на афганських силах. Війна Америки в Афганістані добігає відповідального кінця", - заявляв він.
Цього не сталося. Рішуче виводити війська розпочав лише Трамп - і Байден у цьому підтримав рішення попередника. Хоча багато аналітиків попереджали про наслідки. Мирні переговори з талібами тривають від минулого року, але жодного прогресу немає.
"Афганські військові - на боці уряду, який більшість вважають корумпованим. Багатьом не платили місяцями. Комбати тримають в підрозділах військових, яких давно немає і дістають їхню зарплатню. Всі хто може, продають бензин, техніку та набої. А з іншого боку - їм протистоять ідейні, мотивовані таліби", - зазначає військовий аналітик Білл Роджио.
Від початку серпня таліби захопили дві третини країни, міста вони беруть - майже не зустрічаючи спротиву. Сполучені Штати заявили, что афганці мають самі боротися за свою державу. Євросоюз погрожує талібам припинити фінансову підтримку Афганістану, якщо в країні запровадять шаріат - релігійне мусульманське право.
Талібів все це поки що не стримує.
Читайте також:
- "Талібан" захопив вже більшу частину афганських провінцій і дійшов до Пулі-Алам за 50 км від Кабула
- "Аль-Каїда", ймовірно, повернеться": міністр оборони Британії заявив про нову загрозу в Афганістані
- Після виведення військових США в Афганістані уряд блокує міста через напади самогубць-підривників