"Вразимо світ нашими темпами": заступник керівника ОПУ розповів, коли Україна стане членом ЄС

Дата публікації
Перегляди
1546
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вразимо світ нашими темпами": заступник керівника ОПУ розповів, коли Україна стане членом ЄС

Фото: Associated Press

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що Україна вразить світ темпами вступу до ЄС.

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

Жовква пояснив, як Україні так швидко у рекордні терміни вдалося отримати статус кандидата в члени Євросоюзу.

"Ці майже 120 днів, які минули від подачі заявки президентом України на членство 28 лютого, до моменту, коли 23 червня було ухвалено важливе рішення Європейською Радою (надання Києву статусу кандидата в члени ЄС – ред.), а до цього було рішення Єврокомісії, президент України особисто працював кожного дня, проводячи розмови з лідерами, приймаючи лідерів в Україні, наводячи аргументи, чому Україна дійсно заслуговує на цей статус кандидата, оперуючи фактами, яким чином навіть під час війни здійснюються реформи, зокрема працює антикорупційна система. І ви побачили, що навіть ті рекомендації, які були надані Україні (сім рекомендацій Єврокомісії – ред.), не є такими невиконуваними. Тому не можна сказати, що ми просто скористалися шансом, чи, як я чую, що нам пощастило, чи ми застрибнули в потяг, як ви кажете", – наголосив він та додав, що над цим працював президент, команда його Офісу та уряд.

Заступник керівника Офісу президента України зазначив, що кандидатство – це початок шляху до членства, а угода про саме членство в ЄС буде ухвалена, коли Україна виконає сім рекомендацій Єврокомісії.

"У нас дійсно ще є важлива робота попереду. Але вже сьогодні наш статус та прогрес зафіксовані, і це початок шляху. Коли буде членство? Я ніколи не відповідаю на такі запитання конкретними датами, бо існує багато факторів. Безумовно, Україна готова й далі рухатися такими ж рекордними темпами до наступних етапів. А наступний етап – це початок переговорів про вступ. Нам цього не оминути, тому треба почати над цим працювати. Очевидно, що угода про вступ може бути відкрита тоді, коли ми виконаємо сім рекомендацій (Єврокомісії – ред.). Але ми точно вразимо світ нашими темпами вступу до ЄС", – заявив Жовква та додав, що, очевидно, що цього року, на жаль, не вийде.

Повний текст інтерв'ю із заступником керівника Офісу президента України Ігорем Жовквою - читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Рішення ухвалили за 30 секунд: Стефанішина про надання Україні статусу кандидата в ЄС

Рішення ухвалили за 30 секунд: Стефанішина про надання Україні статусу кандидата в ЄС

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1546
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація