Все більше українців цікавляться вакцинацією від коронавірусу - ЮНІСЕФ

Все більше українців цікавляться вакцинацією від коронавірусу - ЮНІСЕФ

Associated Press

Колоти Pfizer-BioNTech почнуть наступного тижня всьому персоналу закладів освіти

Нова партія Pfizer-BioNTech надійшла сьогодні до України, її отримали безкоштовно у рамках глобальної ініціативи COVAX.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Вакцину доправляли до України спецрейсом. Літак, на борту якого було майже 123 тисячі доз американсько-німецької вакцини Pfizer-BioNTech приземлився в аеропорту "Київ". І такі поставки впродовж тижня будуть надходити щодня.

Препарат поки що зберігатиметься на національних складах, а звідти вже буде розподілений областями. Зроблять це після прибуття останньої партії, з якою має приїхати розчинник, необхідний для приготування дози для щеплення. Загалом упродовж тижня ми отримаємо майже пів мільйона доз. Більша частина з цієї поставки призначена для освітян. «Ми хочемо забезпечити їхній захист та захист наших дітей. Якщо діти можуть продовжити ходити до школи, суспільство потроху повернеться до нормального життя. І діти не постраждають від непрямих наслідків пандемії COVID-19», - зауважила очільниця представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Колоти Pfizer-BioNTech почнуть наступного тижня всьому персоналу закладів освіти, тобто не лише вчителям чи адміністрації, але й охоронцям, кухарям, технічним працівникам. Попередньо - це 189 тисяч осіб. За ними вже зарезервували і першу, і другу дози. Решту, а це близько ста тисяч, планують використати для щеплення тих, хто за планом уже мав би щепитися, але ще цього не зробив.

«Ми побачили, що за останній місяць все більше і більше українців цікавляться вакцинацією проти COVID-19. І це дуже обнадійлива інформація», - зазначають у ЮНІСЕФ.

Новини України: надійшла нова партія Pfizer – кого та коли будуть щеплювати

Новини України: надійшла нова партія Pfizer – кого та коли будуть щеплювати

Ця партія Pfizer-BioNTech  вже друга, яку Україна отримала безкоштовно,  у рамках глобальної ініціативи COVAX. Місяць тому до України надійшли перші 117 тисяч доз. Також у рамках цього механізму до нас прибуло 367 тисяч доз вакцини "Астразенека", яку виготовляють у Південній Кореї і ще 700 тисяч доз цієї ж вакцини ми маємо отримати до кінця травня.

Загалом кампанія з вакцинації триває в Україні вже майже три місяці і ми тільки-тільки наближаємося до мільйона вакцинованих. Зараз щеплення в Україні отримали 948 тисяч людей. 27 тисяч із них - другу дозу.