Всесвітньовідому афганську режисерку з родиною евакуювали до Києва

Всесвітньовідому афганську режисерку з родиною евакуювали до Києва

Карімі була генеральною директоркою державної компанії "Афганфільм"

Евакуйована з Афганістану до Києва прибула всесвітньовідома режисерка, якій довелося термінового залишити країну після того, як владу захопили таліби.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Сахру Карімі з родиною евакуювали з Кабулу, у соцмережах вона зазначила, що дякує Офісу українського президента та Міністерству закордоних справ України. Евакуацію провели спільно з турецькими партнерами.

Карімі була генеральною директоркою державної компанії "Афганфільм" і першою у своїй країні жінкою з докторським ступенем у галузі кіновиробництва.

Нещодавно вона звернулася до світової кіноспільноти, закликаючи підтримати афганських митців, робота і життя яких опинилися у небезпеці, відколи владу у країні захопили ісламісти руху Талібан.

Нагадаємо, що евакуаційні рейси поновилися на летовищі афганської столиці. Аеропорт Кабулу охороняють дві з половиною тисячі американських і 700 британських солдатів і найближчим часом обидві країни обіцяють надіслати туди підкріплення.

США хочуть вивозити по 5 тисяч людей на день, не лише власних громадян, а й місцевих.

Дипломати ЄС сьогодні проведуть екстрені переговори щодо ситуації в Афганістані. На кризу в цій країні після виходу американських військ відреагували і в Білому Домі. Джо Байден відповідальність поклав на корумповану афганську владу – колишнього президента та армію. А завершити американську місію в Афганістані президент США назвав своїм обов’язком.

Новини світу: до Києва прибула всесвітньо відома режисерка, яку евакуювали з Афганістану

Новини світу: до Києва прибула всесвітньо відома режисерка, яку евакуювали з Афганістану

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація