Втеча від нудьги та недоїдання: з відпочинкового табору на Львівщині батьки масово забирають дітей

Автор
Марія КужикМарія Кужик
Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Втеча від нудьги та недоїдання: з відпочинкового табору на Львівщині батьки масово забирають дітей

ТСН.ua

Понад півсотні дітей покинули табір “Соколята” достроково.

На Львівщині з дитячого табору батьки масово забирають дітей. Путівки на відпочинок їм дала держава - для оздоровлення, адже це дітвора з малозабезпечених та багатодітних родин. От тільки умови  виявились такими, що витримати їх змогли не всі. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Мешканка Дніпра пані Олена проїхала 1000 кілометрів за 15 годин, щоб забрати двох своїх доньок із табору “Соколята”. Замість трьох тижнів діти витримали лише один.

Молодша донька, 12-річна Руслана одразу кидається в обійми мами. На третій день у таборі дівчинка занедужала. Каже, що боліла голова, нудило, лихоманило і був різкий біль в животі. 

Попри такі гострі симптоми директор табору не поспішав викликати медиків швидкої допомоги. Він запевняв, що це не отруєння, а нервовий зрив — мовляв, дівчинка  посварилася з подругами і перехвилювалася.

Тільки після того, як мама по телефону наполягла на виклику швидкої, Руслану все таки госпіталізували. Як підтвердила лікар-педіатр Ольга Ворона, у малої пацієнтки були функціональні розлади шлунку.

Директор табору “Соколята” вважає, що нічого надзвичайного не сталося. “Дитина жива-здорова, мама її забирає, має право. Не всі діти приїхали до нас здорові”, - каже він. 

Понад півсотні дітей звідси забрали достроково, за словами директора, бо вони сумували за домом. Але батьки наполягають, що причина в іншому: діти тут нудьгують і недоїдають. 

Діти розповідають, що їжа тут несмачна, порції невеликі, часто доводилося лягати спати голодними. Вожаті змушені були допомагати на кухні, тому готувати розважальну програму  у них вже не було часу. Скрізь у приміщеннях табору - бруд, вікна не відчиняються, щоб  провітрити. 

Мама 10-річного Дмитра, який витерпів у таборі лише тиждень і благав забрати його додому, каже, що була шокована довколишнім брудом. “В одній кімнаті роблять ремонт, в другій - діти поселені і цим всім дихають, цією пилюкою”, - нарікала вона.

До того ж вожата, яка працювала із групою Дмитрика, звільнилася під час заїзду, після чого батькам сказали, щоб шукали нову вожату або забирали дітей. 

“Вожаті щодня приходять на роботу і щодня звільняються. Це є плинність кадрів”, - незворушно зауважив з цього приводу директор табору. 

Причиною такої ситуації стало те, що тендер на оздоровлення дітей виграв табір, який  розрахований на 250 дітей. Однак, зобов’язувався він прийняти учетверо більше вихованців з малозабезпечених та багатодітних родин з усієї України. Тож там  почали спішно розширюватись і ремонтуватися. 

“Мало бути приблизно 250-300 дітей, а зросло до 1000. Це умови тендеру, на жаль, я не можу прокоментувати, чому так сталося”, - прокоментував ситуацію голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин. 

Чиновники не приховують -  вожатих, кухарів та прибиральниць утричі менше, аніж потрібно. Зараз готується подання до Львівської ОДА, щоб скоротити кількість дітей і вони могли належним чином оздоровитися.

Але путівки у “Соколята” уже розподілені. Зміни мали тривати від липня до грудень.  Щоб діти з потребуючих родин могли відпочити,  із держбюджету виділили понад 600 мільйонів гривень. Дорогу малозабезпечені батьки оплачують самі.  

Новини України: чому батьки масово забирають дітей з табору у Львівській області

Новини України: чому батьки масово забирають дітей з табору у Львівській області

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація