Вторгнення чи брязкання зброєю: чому Росія стягує війська до українського кордону

Дата публікації
Перегляди
49к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вторгнення чи брязкання зброєю: чому Росія стягує війська до українського кордону

Для вторгнення окупанту потрібен привід. Тут у росіян величезний досвід у створенні прецендентів.

Біля Шумів бойовики поранили українського бійця — його евакуйовано, стан задовільний, кажуть медики. Тим часом, військова техніка ешелонами йде з глибинки Росії до українського кордону.

Президент Зеленський називає це ознакою роздратування ворога, який тисне на Україну під час переговорів. Американські військові експерти підвищили оцінку ситуації до "потенційно неминучого конфлікту".

Що це — кремлівське брязкання зброєю, чи реальна підготовка до вторгнення, йдеться 1 квітня в сюжеті ТСН.19:30.

Російська техніка у Білорусі, танки поблизу Воронежа чи Джанкоя. Все — за кількадесят кілометрів від кордону із Україною. З материка в окупований Крим техніка йде ешелонами. Росія стягнула до наших кордонів до 25-ти батальйонно-тактичних груп. Це може свідчити про можливість вторгнення — попереджає з трибуни парламенту Головнокомандувач Збройних сил України.

За даними аналітиків Центру військово-правових досліджень окупанти сформували в Криму військове угрупування кількістю до 40 тисяч людей. А у Головному управлінні розвідки міністерства оборони доповідають про підготовку інформаційних спецоперацій.

Новини України: військова техніка ешелонами йде з глибинки Росії до українського кордону

Новини України: військова техніка ешелонами йде з глибинки Росії до українського кордону

Але для вторгнення окупанту потрібен привід. Тут у росіян величезний досвід у створенні прецендентів.

16 березня на українську територію залетів російський військовий гелікоптер, приблизно, на півсотню метрів вглиб і одразу ж залишив повітряний простір України. Тоді українські військові не відповіли. Але те, що будуть нові спроби спровокувати конфлікт — очевидно.

"Росія не залишає своїх планів щодо захоплення території України. У тому числі і прокладання сухопутного коридору від своїх материкових кордонів, до кордонів окупованого півострова Крим. Особливо це можливо тоді, коли на острові стає все менше і менше водних ресурсів. І як би кому не здавалося, що це не серйозний привід для військової операції, насправді, це не так. Водні ресурси виснажуються в основному через нарощення бойового угруповання в Криму", — зазначив аналітик Центру військово-політичних розслідувань Олександр Коваленко.

Тривожитися почали і у світі. Американські військові в Європі перейшли на посилений режим служби. Колишній командувач силами США в Європі Бен Годжес в діях Росії схильний бачити не стільки інструмент агресії, скільки тиску.

На події поблизу українських кордонів Сполучені Штати відреагували миттєво. Держсекраетар Ентоні Блінкен запевнив українського міністра закордонних справ Дмитра Кулебу у повній підтримці.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
49к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація