Вулицями місцеві ходять зі зброєю, їжі немає: заручниками збройного протистояння у ПАР стали українці

Вулицями місцеві ходять зі зброєю, їжі немає: заручниками збройного протистояння у ПАР стали українці

Фото: Associated Press

За приблизними даними у ПАР українців понад сотню.

У Південно-Африканській республіці посеред масових протестів та мародерства опинився українець Юрій Прініч. Саме він минулого року відмовився від евакуації із Уханя у розпал пандемії заради кохання. Нині Юрій просить про допомогу, бо через конфлікт у ПАР елементарно бракує їжі.

Про життя в буремній країні - 15 липня чоловік розповів в сюжеті ТСН.19:30.

Він - з України, вона - з Південно Африканської Республіки. Романтичну історію цієї пари українці вперше почули іще на початку пандемії. У лютому 2020-го заради нареченої Роксен Юрій Прініч віддмовився повертатися із охопленого вірусом Уханя. Тоді одружитися їм завадила бюрократія.

Восени пара стала подружжям, і нині ось уже більш як півроку вони живуть у Південно-Африканській Республіці. Але тут закоханих наздогнала інша біда. Кілька днів тому у ПАР ув'язнили колишнього президента й одразу спалахнули протести. Загиблих від сутичок уже понад сім десятків. Вулицями місцеві змушені ходити зі зброєю, аби не стати легкою мішенню.

Але найгірше, чого нині бояться тут люди - не це. А голод. Кадри як люди трощать вітрини, виносять з магазинів увесь крам та палять торговельні центри уже облетіли весь світ.

"З цього все почалося, почалися величезні хвилі грабежу. Аж до того, що вони спалили близько 20-30 торговельних центрів, фабрики, склади... У нас є ще їжа на пару днів, але що робити після цього - без поняття", - розповідає Юрій.

Що коїться в магазинах Юрій показує на прикладі звичайної заправки. На полицях - порожньо. 

"Тобто на заправці так само саме бензину немає, їжі немає. Торговельні магазини, які вціліли, розпродали їжу і нової їжі немає", - продовжує він.

Новини світу: у ПАР посеред масових протестів та мародерства опинився українець

Новини світу: у ПАР посеред масових протестів та мародерства опинився українець

Допомоги від місцевої влади Юрій вирішив не чекати і вже звернувся до нашого посольства. Однак там проблему із їжею поки що розв'язати не можуть.

Як діяти таким як Юрій - а за приблизними даними у ПАР українців понад сотню - ТСН вирішила з'ясувати в МЗС. Але там відповіді поки що не дали.

Тим часом Юрій зізнається - якщо ситуація в його новій батьківщині не покращиться, планує з дружиною виїжджати до України. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація