"Я бережу свою шкіру": зірки взяли участь у соціальному фотопроєкті

"Я бережу свою шкіру": зірки взяли участь у соціальному фотопроєкті

ТСН.ua

За статистикою, щороку в Україні через меланому помирає понад тисяча українців.

"Я бережу свою шкіру". Це гасло соціального фотопроєкту, який презентували у день діагностики меланоми. В одному з торгових центрів столиці протягом місяця безкоштовно консультуватиме усіх охочих дерматолог-онколог. Аби привернути увагу до питань здоров’я шкіри – до проєкту запросили зірок.

Про те, хто долучився – 25 травня йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Телеведуча Соломія Вітвіцька показує лікарю свої родимки. Спеціаліст оглядає і дає поради. Соломія каже, ніколи не засмагає. Цього вчила мама, ще з дитинства. До кожної родимки ставиться обережно.

"Я кажу, що це у мене така родимка і вже перевіряли багато разів і начебто нічого страшного немає, хоча знаю, що є зірки, які видаляють родимки", - говорить вона.

Акторка Ірма Вітовська запрошує перехожих прийти на перевірку і зробити це безкоштовно. 

Упродовж місяця в одному з торгових центрів на Оболоні родимки на наявність ознак раку шкіри перевірятимуть безкоштовно. Мета акції - діагностика меланоми на ранніх стадіях. Аби залучити якомога більше людей - зробили фотопроєкт "Я бережу свою шкіру" за участю відомих особистостей.

"Лікар-дерматоонколог буде проводити дерматоскопію всіх новоутворень шкіри і також попереджувати людей про ті проблеми, з якими вони мають негайно звернутися до лікаря для вирішення проблеми", - розповідає засновник соціального проєкту, лікар-дерматоонколог Андрій Лисецький.

Меланома – це злоякісна пухлина, яка на вигляд майже не відрізняється від звичайної родимки. І кожен має знати, на що варто звертати увагу. 

"Якщо з'явилася плямка, яка збільшується в діаметрі, яка має нечіткі краї, нерівномірне забарвлення. Якщо хоча б 3 фактори присутні - це вже показ для того, щоб видалити дану родимку і відправити обов’язково на дослідження", - говорить спеціаліст.

За статистикою, щороку в Україні через меланому помирає понад тисяча українців. Лікарі зазначають, життя людини, в якої навіть виявили раковий процес, залежить від того, на якій стадії виявили цей процес, якщо це на ранніх стадіях - процент виліковності складає близько 100%. В Європі і в Америці цей процес складає 97%, бо своєчасно звертаються, своєчасно виявляють, своєчасно лікують і є таке розуміння, як правильний терапевтичний огляд у профільного спеціаліста.

"І враховуючи наш невеликий досвід – ми спостерігаємо за тим, що з кожним роком рак шкіри молодіє. Все більше ми виявляємо випадків проявів раку шкіри у молодих людей – до 30 років", - зазначає лікар.

Одна з учасниць фотопроєкту - акторка Даша Трегубова. Вона точно знає, що сонце для неї шкідливе. 

"Я вся у візерунках. По мені можна там карту зіркового неба складати. Я точно знаю, що жодна засмага не варта того, щоб захворіти", - зізнається вона.

Новини України: відомі українки взяли участь у фотосесії, присвяченій проблемі діагностики меланоми

Новини України: відомі українки взяли участь у фотосесії, присвяченій проблемі діагностики меланоми

Ілона Гвоздьова розповідає, що онкологія забрала її батька. Втратили дорогоцінний час – не діагностували хворобу вчасно. Тому, коли запропонували долучитися до фотопроєкту – зробила це не роздумуючи.

"Він захворів на рак легенів. Рак – не меланома, але також це був дуже страшний діагноз для нашої сім’ї. І на жаль свого часу, коли ми мали змогу піти на діагностику, перевіритися, ми якось дуже легковажно відносилися і до свого здоров’я, тому наразі мені дуже приємно бути частиною такого соціального проєкту", - говорить танцівниця.