"Я майже нічого не їла в школі": Олена Зеленська розповіла про програму зміни харчування в школах

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
4040
"Я майже нічого не їла в школі": Олена Зеленська розповіла про програму зміни харчування в школах

Олена Зеленська / Instagram Олени Зеленської

Олена Зеленська дала перше телевізійне інтерв'ю у "VIP з Наталією Мосейчук".

Перша леді України Олена Зеленська детально зупинилася на тому, чому не можна готувати в школі нормальну їжу за старими нормами.

Про зміни у програмі шкільного харчування Олена Зеленська детально розказала в інтерв'ю. Повну версію читайте та дивіться на сайті ТСН.ua

"Я вирішила спочатку подумати про те, що мені як мамі і дружині важливіше за все, — це здоров'я дітей. Я подумала, що наші діти, коли навчаються в школі, 5 днів на тиждень харчуються не вдома. Харчуються тим, що їм дають у школі або вони купують у шкільних буфетах або крамницях біля школи. Всі ми звикли до того, що шкільна їдальня — це котлети, які неможливо їсти, це каша, коли ти перевернув тарілку, а вона висить", - розказала Зеленська.

VIP з Наталією Мосейчук. Олена Зеленська

VIP з Наталією Мосейчук. Олена Зеленська

Вона зазначила, що закінчувала школу на початку 1990-х, під час дефіциту:

"Це було якраз, коли взагалі нічого не було. Сосиски, варена ковбаса, яку варили в таких великих кастрюлях. Я майже нічого не їла в школі. Кожна школа унікальна — і все залежить від керівника навчального закладу. Коли є енергія, людина дійсно “хворіє” своєю роботою - все буде. Але були дійсно речі, які треба було змінити. Це насамперед нормативні документи, за якими школи працюють. Вони були дуже застарілі. Цього року ми могли вже 30 років відзначати цим нормативним актам. Останній раз 30 років тому їх оновлювали, але за основу були взяті ще радянські документи. За ними вже не можна харчувати дітей. Коли ми почали спілкуватися з Євгеном Клопотенком, я запитала: “Що найголовніше? В чому проблема?” Він каже: “Не можуть вони готувати в школі нормальну їжу за старими нормами. Це не дозволено”. Було заборонено безліч спецій — майже нічого зі спецій використовувати не можна було. Була така тема, як наприклад варена сметана. Просто не можна давати дітям сиру сметану. Сметану кип’ятили, а потім цією субстанцією поливали сирники, лениві вареники», - поділилася Зеленська.

Зеленська зазначила, що частина школярів все одно харчується безкоштовно:

"Ми хочемо, щоб середній рівень харчування у школах підріс. Тобто є ідеал ресторанний, який недосяжний — це зрозуміло. Але потрібно зробити так, щоб дитина у будь-якому разі отримувала якісне харчування, щоб зростати, не мати хвороб, пов’язаних із харчуванням. Мені здається, школа може це дати", - підсумувала спікерка.

Нагадаємо, що Олена Зеленська з чоловіком відвідала виставку відомого художника. Президентське подружжя відвідало музей, де привітали митця Івана Марчука з ювілеєм. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація